RockShock

Internetový rockový magazin

Gaia Mesiah vydávají nový singl a chystají velké podzimní klubové turné

Text: Smart Communication

Divoká kapela GAIA MESIAH rozhodně netrpí nedostatkem energie a po letní festivalové sezoně jede dál na plný plyn. Právě vydala singl NeNe a rovnou k němu pouští do světa i klip. NeNe je první ochutnávkou z nového alba, které kapela chystá na začátek roku 2023.

„S kapelou jsme se dostali na úroveň vzájemného napojení, jaké jsme ještě nezažili, můžete tomu říkat vyšší vyspělost, chcete-li,“ říká k singlu NeNe baskytarista a producent kapely Josh Stewart a dodává: „Kapela stylově zůstává tam, kde nás lidé nejlépe znají, ale zároveň ve svém hudebním prostoru zkoumáme různé emoce a nuance, a na našem novém singlu to je určitě slyšet. A stejně tak to poznáte na našich dalších věcech.“

NeNe v sobě odráží rockové a heavy kořeny kapely, ale s novými polohami a sebejistotou, které si razí cestu na povrch, stejně jako odráží hlubší ženský aspekt tvrdé hudby. Tahle pecka vás smete jako mocný, všepohlcující oceán.

Vedle natáčení v renomovaném studiu Propast má před sebou Gaia Mesiah i velké podzimní klubové turné. To proběhne od začátku října do konce listopadu, zahrne dvě desítky měst v Čechách i na Moravě a kapela se těší, že bude moci nový song zahrát fanouškům naživo. Více informací a vstupenky na www.gaiamesiah.com.

Singl NeNe vychází u Universal Music a je tradičně společným dílem členů Gaia Mesiah. Role producenta se tentokrát ujal Joshua Stewart, Pavel ‘Větrák‘ Větrovec měl na starosti zvukovou režii a spolu s Joshem i finální mix. Masteringu se zhostil legendární australský producent, zvukař a také držitel Grammy William ‘King Willy‘ Bowden. Režie a střih videoklipu je pak dílem dlouholetého spolupracovníka kapely Víti Linka a jeho parťáka Adama Kořínka, za kamerou byl Ondřej Urbanec.

Singl NeNe odstartoval novou nálož hudby, na které teď Gaia Mesiah pracuje, aby ji na začátku příštího roku představili na novém albu. „Začalo to tím, že bubenice Misha přinesla do zkušebny nádherný lyrický příběh a melodii ve stylu country Johnnyho Cashe,“ popisuje vznik singlu i start nové tvůrčí etapy Josh. „Ale já jsem si za tou melodií a textem záhy představil trochu jinou písničku. Akustickou kytaru jsme tedy odložil, připojili se ke kytaristce Katce ‘Morelle‘ Pelíškové a začali pracovat nejen na téhle písničce, ale i na tom, co lze dnes vnímat jako důležitý nový základní kámen pro Gaiu pro rok 2022 a dál.“

Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Santa Morella a Misha, podporované nekompromisním basovým groovem Joshe Stewarta, si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovali davy fanoušků. Ti si však museli od rozpadu kapely počkat až do roku 2016, kdy to Gaia Mesiah rozbalila v pražské Akropoli a na Rock For Churchill, a to dokonce i s australským baskytaristou Joshem. O rok později vyrazila kapela v původní sestavě na úspěšné turné a jasně dala vědět, že se nejedná o jednorázový comeback. Následně přišla nabídka na desku, Josh se přestěhoval z Austrálie do Prahy a je jasné, že Gaia Mesiah je definitivně zpět, navíc v plné síle.

Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP (2003), studiová alba Ocean (2005) a Alpha Female (2007) a live album Thank You Dr. Beat (2008). V únoru 2019 roku se znovuobnovená Gaia Mesiah přihlásila s albem Excellent Mistake, které vydala u Warner Music. O rok později vyšlo atypické album Refresh In Golden Hive (Live).

Club Tour 2022:
01. 10. – Valašské Klobouky, Sokolovna
07. 10. – Olomouc, S-klub
08. 10. – Havlíčkův Brod, klub Oko
14. 10. – Příbram, Junior klub
15. 10. – Litvínov, klub ATTIC
21. 10. – Chrudim, R-klub
22. 10. – Tábor, Milénium
26. 10. – Praha, Lucerna Music Bar
29. 10. – Benešov nad Ploučnicí, městské kino
11. 11. – Kutná Hora, Česká 1
12. 11. – Mariánské Lázně, Na Rampě
16. 11. – Litomyšl, Kotelna
18. 11. – Vacovice, hospoda Vacovice
19. 11. – České Budějovice, K2
25. 11. – Liberec, Bunkr
26. 11. – Kostelec nad Černými lesy, Barák
30. 11. – Plzeň, Pod lampou

Související odkazy:
www.gaiamesiah.com
www.facebook.com/gaiamesiah
www.instagram.com/gaiamesiah
www.youtube.com/channel/UCSL3dIhZ36EpApaZwHnwFFg


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 614

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *