RockShock

Internetový rockový magazin

Švédští Opeth zahrají v Praze už v pondělí

Text: Kateřina Dědková

Dva roky plánované turné švédské progmetalové kapely OPETH vypukne už tuto středu v estonském Tallinu. V pondělí 19. září se jich konečně dočká i české publikum, pro které skupina přijede zahrát do Fora Karlín. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

Opeth se zformovali ve Stockholmu v roce 1990 kolem zpěváka a skladatele Mikaela Åkerfeldta, který jako jediný ze zakládajících členů působí v kapele dodnes. Za třicet let, během kterých vydali třináct alb, prošli Opeth nejen řadou personálních změn, ale především velkým hudebním vývojem.

Přestože původní označení deathmetalové kapely je jim těsné dávno, definitivně se z něj skupina vymanila až na aktuálním albu In Cauda Venenum. „Na téhle desce jsme to opravdu my. Už nemáme ambice dobývat svět nebo posouvat hranice naší popularity o další level, ale posouvat se po kreativní stránce a dělat hudbu tak, jak ji cítíme – tady a teď,“ vysvětluje Åkerfeldt.

V rámci nadcházejícího turné, na kterém skupina představí nového bubeníka Waltteri Väyrynena (Paradise Lost, Bloodbath, Bodom After Midnight), Opeth zavítají do dvanácti evropských měst. Jejich více než devadesátiminutovou show bude všude otevírat speciální host v podání islandské rockové kapely THE VINTAGE CARAVAN.

Vstupenky na původní termín pražské show zůstávají v platnosti. Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketmaster.

Více na www.opeth.com.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 563

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *