RockShock

Internetový rockový magazin

Estonští Trad.Attack! míří do Prahy, v Arše vystoupí s českými DJs

Text: BrainZone Promotion

Estonská trojice TRAD.ATTACK! má namířeno do pražského Divadla Archa, kde je mimo jiné budou hudebně doprovázet také čeští umělci. Trio českých umělců, DJ KEWU, multiinstrumentalista OMNION a duo BRATŘI, přispělo na remixové album této legendární kapely a nyní vystoupí společně 15. září v Arše.

Jedna z nejúspěšnějších estonských kapel Trad.Attack! už několik let mění vnímání folkloru a lidové hudby. Kapela koncertuje po celé Evropě a pražský koncert bude unikátním propojením s českými umělci, kterými jsou producent a DJ Kewu a multiinstrumentalista a skladatel Omnion. V krátkém DJ setu dvou skladeb se objeví elektronické duo Bratři. Speciální koncert, který reflektuje vydání alba Remixed, proběhne 15. září v pražském Divadle Archa.

Trad.Attack! jsou jednou z nejvýznamnějších estonských kapel posledních let. Jejich hudba se inspiruje především folklorem a lidovými písněmi, kterým dodávají nádech rockové hudby a přetvářejí je do moderního hudebního jazyka, přičemž rádi porušují pravidla a žánrové hranice. „Vzít něco starého a posvátného, něco, co se v tajnosti předávalo z generace na generaci, a vytáhnout to na denní světlo 21. století vyžaduje hodně odvahy. V rukou Trad.Attack! toto mystické něco odhaluje své dávno zapomenuté kořeny poutavým, ultramoderním způsobem,“ říká kapela.

Na svém posledním albu Remixed kapela zaexperimentovala s tvrdším kytarovým zvukem, ale i elektronikou, díky čemuž se toto album dostalo do užšího výběru Grammy. Na něm také nalezneme tvorbu, na které se podíleli DJs z Estonska, Ukrajiny a v neposlední řadě také z Česka a na niž se taktéž můžeme těšit živě.

Multilink Trad.Attack! – www.linktr.ee/tradattack


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 659

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *