RockShock

Internetový rockový magazin

Hudební festival MikuLOVE nabídne 26. a 27. srpna v areálu letního kina v Mikulově dvacet šest kapel

Text: Arts Marketing

Přes dvacet šest kapel nabídne 26. a 27. srpna v areálu letního kina v Mikulově 20+2. ročník hudebního festivalu MikuLOVE, který navazuje dramaturgií a podtitulem ‘Festival nepopulární hudby‘ na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog. V unikátním spojení zahrají letos pouze při této příležitosti UŽ JSME DOMA spolu s HRADIŠŤANEM, dále vystoupí MICHAL AMBROŽ & HUDBA PRAHA, KRÁSNÉ NOVÉ STROJE, ZNOUZECTNOST, ECHT!, VLADIMÍR VÁCLAVEK TRIO, PRVNÍ HOŘE, STURLE DAGSLAND (Norsko), UZU (Japonsko), HELMUTOVA STŘÍKAČKA, VLOŽTE KOČKU, CHÓR VÁŽSKÝCH MUZIKANTOV, BBP PODZEMNÍ ORCHESTR, VELKÁ POTREBA (Slovensko), DRTIKOL, SAMČO BRAT DÁŽĎOVIEK (Slovensko), CHOROŠ, objevy minulého ročníku IRITUJÍCÍ PÝCHORA a ČTVRT NA SMRT. Poprvé se zde představí tvrdší žánr v podobě sólového projektu Michala Milka BOLEHLAV.

V sobotu na návštěvníky čeká také doprovodný program – dvě představení pro děti souboru Kejklíř, slam poetry, v mikulovské synagoze pak koncert písničkáře OLDŘICHA JANOTY a na zahrádce U Zajíce výstava Karla Šustera s fotografiemi z minulých ročníků festivalu. Dvoudenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut, více informací na www.miku-love.cz.

Už jsme doma a Hradišťan – diváci na festivalu MikuLOVE zažijí unikátní společné vystoupení, při kterém dojde k propojení křehkosti a divokosti, folklorní subtilnosti a punkové zběsilosti a nepředvídatelnosti. Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl. Obsazení fúze bude přicházet s různými variacemi: zazní ‘hradišťanské‘ verze písní Už jsme doma v podání samotného Hradišťanu, ‘užjsmedomácké‘ verze Hradišťanu v podání samotných Už jsme doma, v různých kombinacích se ale propojí i jednotliví hudebníci nebo sekce napříč oběma kapelami. Hlavní část programu pak představí oba soubory spojené do jednoho, hrajícího ty či ony skladby společně. Aranží skladeb Už jsme doma se ujme Jiří Pavlica a skladeb Hradišťanu Miroslav Wanek.

„Mohlo by se zdát, že dochází k setkání a propojení dvou zdánlivě odlehlých hudebních těles. Hradišťan se svou láskou k folklorní tradici, jemnými zvuky a často melancholickou náladou a Už jsme doma překypující energií a dravostí, punkovou zběsilostí a nepředvídatelností. Obě kapely ale spojuje několik aspektů – odvaha překračovat hranice včetně těch svých vlastních, vysoká míra profesionality, láska k poezii, smysl pro melodičnost a silná citovost výpovědi,“ vysvětluje Miroslav Wanek.

Dějištěm festivalu se opět stane nově zrekonstruovaný amfiteátr letního kina v Mikulově, přilehlý park a další místa v tomto historickém jihomoravském městě. Návštěvníkům bude k dispozici stanové městečko a veškerý festivalový servis včetně bohatého občerstvení. Areál amfiteátru je bezbariérový.

MikuLOVE navazuje dramaturgií a podtitulem ‘Festival nepopulární hudby‘ na dvacetiletou tradici festivalu Eurotrialog, který do své smrti v roce 2019 pořádal v Mikulově hudebník, promotér, fotograf a dobrá duše alternativní hudby Romek Hanzlík. O dramaturgii se stará Romkův dlouholetý přítel a kolega z kapel FPB a Už jsme doma Miroslav Wanek. Pořadatelství převzali po domluvě s Romkovou životní partnerkou Ladou Kuruczovou jeho přátelé a kolegové Petr Pošvic a Radim Svatoň. Festival dává prostor nekomerční, nemainstreamové hudbě, umělcům ‘okrajových‘ žánrů; není pouze o zvučných jménech, ale i o mladých talentech. Ve svém názvu má zvýrazněno slovo LOVE (láska) a nejde jen o slovní hříčku – jde o symbolické vyjádření ducha celého festivalu, který je o lásce k hudbě, ale i o lásce mezi lidmi, o toleranci, hledačství, o respektu k ostatním, a hlavně o fantazii bez limitů, o nekonečném objevování.

Dvoudenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut. Ceny: dvoudenní – 1290 Kč, dvoudenní (sleva pro studenty) – 990 Kč, pátek – 790 Kč, sobota – 990 Kč. Děti do 15 let věku v doprovodu rodičů zdarma. Akční vstupenky 6+1 zdarma a 10+2 zdarma na klub@livermusic.cz.

Spolupráce na realizaci: Městský úřad Mikulov, Mikulovská rozvojová organizace, Rádio BEAT, Zámek Mikulov

Festival je realizován za podpory Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 541

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *