RockShock

Internetový rockový magazin

Nejkrásnější hudební festival v Česku je připraven. Krásný ztráty live otevřou své brány již tento pátek

Text: Zuzana Kantorová

Na jednom z nejmalebnějších míst v Česku, kde se pravidelně hraje dobrá hudba, tedy na statku Všetice na Benešovsku, je všechno připraveno, aby tu v pátek 12. srpna otevřel své brány další ročník dvoudenního festivalu Krásný ztráty live. Vstupenky i ubytování jsou v tuto chvíli těsně před vyprodáním, pro poslední šťastlivce zbývá pár vstupenek a skautských stanů k ‘dobrodružnému‘ přespání. Zveřejněno je i přesné časové pořadí koncertních bloků jednotlivých účinkujících. Festival navíc přidává jednu další scénu, věnovanou nehudebnímu programu.

Šestý ročník Krásných ztrát live zahájí v pátek od 17.00 hodin svou strhující one-man show CIRCUS PONORKA, projekt kytaristy a zpěváka Honzy Ponocného, dlouholetého kapelníka doprovodných bandů Ivana Krále či Mekyho Žbirky. V pátek dále uvidíme kapelu VOTCHI a po ní slovenskou legendu PAVOLA HAMMELA, jenž s kapelou PRÚDY zavzpomíná na jedno z nejvýznamnějších alb československé populární hudby Zelená pošta. Poté přijde první koncertní čas hudebního garanta Krásných ztrát live MICHALA PROKOPA, který s kapelou FRAMUS FIVE představí nejen písně z posledního alba Mohlo by to bejt nebe…, ale nezapomene samozřejmě ani na své desetiletími prověřené hity. Noční časy budou patřit dvěma vpravdě legendárním kapelám vzniklým v 80. letech, VLTAVĚ a LAUŘE A JEJÍM TYGRŮM.

Sobotní program zahájí ve 14.00 hodin JAN BURIAN se svojí novou rockovou kapelou a o zhruba hodinu později naváže sólovým blokem jeho bývalý kolega z populární dvojice, písničkář JIŘÍ DĚDEČEK. Poté se začne hlavní scéna opět pozvolna zalidňovat, nejprve MICHAL PROKOP TRIEM, ve kterém naši pěveckou hvězdu doprovodí její dlouholetý spoluhráč, houslista Jan Hrubý, a nástupce Luboše Andršta na postu kytaristy Pavel Marcel. Sobotním hostem od našich východních sousedů bude slovenský bluesman a jazzman č. 1 PETER LIPA. Večerní festivalové časy pak obsadí JANEK LEDECKÝ, populární kapela TATA BOJS a ve finále roztančí všetický areál LOS MADE IN BARCELONA, odvázaná mezinárodní kapela vzniklá v ulicích katalánské metropole. Po oba dny poběží paralelně s hlavní scénou program ‘festivalu na festivalu‘ Všetická jízda, určeného pro alternativní kapely, mezi nimiž letos budou mj. KILL THE DANDIES!, KRCH-OFF, JIŘÍKOVO VIDĚNÍ nebo ĽAHKÁ MÚZA.

Nehudební program
Nehudební program, který sklidil na minulých ročnících mimořádný ohlas, se soustředí na nové Echo scéně v Hodovně. Návštěvníci budou moci být přítomni živému podcastu Šídla a Dobrovského, diskusnímu programu Salon Echo a také již druhému společnému vystoupení publicisty Jiřího Peňáse a spisovatele Jáchyma Topola. Letos má podtitul 60 polibků pro Jáchyma Topola, přičemž číslovka v názvu symbolizuje protagonistovy letošní narozeniny. Představení dvou mužů v nejlepších letech bude prošpikované historkami z jejich bohatého a pestrého života, ale hlavně literárně-historickou výpravou.

Komfort především
Vstupenky na šestý ročník Krásných ztrát live se chýlí k vyprodání, pokud posledních pár kousků zbude k nákupu přímo na místě, jejich cena bude vyšší než v předprodeji. Ubytování přímo na statku a v backstage maringotkách je již vyprodané. Zbývá ještě posledních pár balíčků ubytování ve skautských stanech se vstupenkou. Ty jsou novinkou letošního roku pro ty návštěvníky, jimž v těle bije srdce dobrodruhů, ale zároveň jsou zvyklí na jistou míru komfortu. Pohodlí pro každého návštěvníka je ostatně prvořadým cílem pořadatelů festivalu. To se odráží i do letošní nabídky znamenitého občerstvení, ve kterém nebude chybět ani zmrzlina. Té bude jistě potřeba dostatek, neboť meteorologové hlásí na festivalový víkend krásné, skutečně letní počasí. Jestliže v minulých letech někteří novináři referovali o Krásných ztrátách live jako o „nejkrásnějším hudebním festivalu v Česku“, jsme si jisti, že toto absolutorium udržíme i v letošním roce.

Související odkazy:
www.krasnyztratyvsetice.cz
www.facebook.com/krasnyztratylivevsetice
www.facebook.com/events/974123233139875


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 620

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.