RockShock

Internetový rockový magazin

Nasaďte slamáky a vyrazte do Újezdu

Text: Miloš Zubr

Nasaďte slamáky a 13. 8. 2022 vyrazte do Újezdu u Přelouče! Byť by tahle výzva mohla svádět k tomu, že vás tam čeká porce country a dávka letních střiků, ti, kteří se zúčastnili loňského prvního ročníku Slamák Rock festu, dobře vědí, že na programu je parádně namíchaný rockový nářez, jehož menu se letos skládá z těchto ingrediencí.

Vloni se na újezdském parketu plně osvědčil WALDA GANG, skupina, kterou její zakladatel Vláďa Šafránek před lety nasměroval k rockovým předělávkám skladeb Waldemara Matušky i dalších známých písní v chytlavé rockově estrádní úpravě, stejně jako východočeští metaloví vlajkonoši KOMUNÁL, a tak se oba stávají lákadlem i pro letošní ročník.

Tuto dvojici doplňují severomoravští bardi LIMETALL, jejichž základ byl položen v roce 2015, kdy čtveřice muzikantů v čele s kytaristou Jardou Bartoněm a baskytaristou Václavem Vlasákem opustila legendární Citron, SEBASTIEN, kteří se poprvé ve východních Čechách představí v sestavě rozšířené o kytaristu Jiřího Hába, a poděbradská kapela ROXOR, jež na újezdském parketu pokřtí své čerstvě vydané album Železnej král. Připravují originální scénář svého vystoupení, které jinde fanoušci neuvidí a nezažijí.

Vítězem soutěže pořádané Kluboofkou TV je severomoravská skupina 100na100, ta však z důvodu požehnaného stavu jejich frontwoman Naty za sebe nominovala melodické hardrockery MELODICA. Ti celý festival odstartují.

Standardně je připraveno bohaté občerstvení, stávající nabídku z pivní produkce pivovaru Plzeňský Prazdroj (Velkopopovický kozel, Plzeň) doplní i Radegast a znovu i produkce ze soukromého pivovaru U Vacků – Chlumec nad Cidlinou. Nevylučuje se ani produkce piva Beaťák z pivovaru Chotěboř. V místním ‘gastronomickém koutku‘ budou letos bramborákům a uzeným delikatesám konkurovat nově zařazená uzená vepřová žebra. Na baru jsme pro vás přichystali množství míchaných drinků s možností soutěží o dárky.

Předprodej je v plném proudu na: www.qrticket.cz

Možnost zakoupení vstupenky bude i na místě v den konání akce.


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 1084

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.