RockShock

Internetový rockový magazin

Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé LP!

Text: František ‘Berry‘ Březina

Nejnovější, 5. řadové a zároveň 1. koncepční album šumavské melodic/deathmetalové kapely MORTIFILIA právě vychází jako červenooranžový swirl vinyl s masivním obalem na 405g kartonu. K dispozici je i verze na klasickém černém vinylu.

MORTIFILIAThe Great Inferno (LP)

Chtěli jsme vyvolávat přízraky a ony přivolaly nás.

5 let od posledního alba …When I Killed The God právě nyní vychází historicky 5. řadové, které se v historii první šumavské deathmetalové kapely Mortifilia stalo zároveň jejím prvním koncepčním.

A koncept je jak tématem, tak historicky velmi hluboký, přesto stále a neměnně velice aktuální. Jak už titul alba napoví, jedná se o přesah na literární opus magnum vrcholného středověku, a sice Danteho Peklo. Originálními texty v angličtině album vybavil Jan Petričko, který je posléze volnými verši přebásnil do jazyka českého.

Útroby masivního LP ukrývají jak anglické originály, tak právě české verze textů, což je jeden z příjemných detailů, kterého se dostane sběrateli fyzických nosičů a vůbec každému, kdo srdečně kompletuje nadprůměrný tuzemský death metal.

Hudebně se nikam zvlášť neuhýbá, fanoušek uvyklý zmítání melodického deathmetalového uragánu dostane vše, co po pěti letech často už hlasitě žádá. Devítiskladbová porce kvalitně zahraného ortodoxního stylu nabídne klasicky několik tempových poloh – řemeslné výprasky přecházejí ve zručné bičování, svižný a vytrvalý běh je usměrňovaný maximálně pochodem, ovšem dojde i na ne zcela typickou skladbu s klávesami a sborem.

Album bylo – stejně jako to předchozí – nahráno v Hellsoundu pod generálním dohledem Jana Kapáka, jehož letité zkušenosti nahrávka zúročila v každém detailu zdobícím toto ‘Velkolepé Inferno‘, jehož obal je rovněž striktně dobový a uvnitř obsahuje mj. fotografie kapely z míst, kde už stovky let žijí jen přízraky.

Titul – Mortifilia – The Great Inferno
Vydavatel – Magick Disk Musick
Datum vydání – 24. června 2022
Žánr – death metal massacre
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo – LP, MDM-XXXIII

Související odkazy:
www.madmusick.cz/online_store
www.mortifilia.cz
www.facebook.com/mortifilia


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 559

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *