RockShock

Internetový rockový magazin

Pozvánka na Chodovo-plánský fesťák

Text: Václav Packan

Šestého dne měsíce srpna opět rozduní areál firmy Chodovka, a. s., v Chodové Plané pořádná porce extrémní muziky při třetím ročníku Chodovo-plánského fesťáku. Během 13 hodin (začátek je už v jednu odpoledne, tak dorazte včas) se návštěvníci dočkají pestré palety kapel a hudebních žánrů.

Těšit se můžete na pražské irish folk rockery FIVE LEAF CLOVER, kteří jistě zaujmou nejen nositele kiltů a pijáky whisky. Ze stověžaté matičky vyrazí na západ Čech další dvě skvělé kapely – melodicmetaloví THANALLIAN, kteří mají s NOCTURNAL PESTILENCE (blackened metal) společné nejen město původu, ale také výrazné zastoupení ženského elementu v sestavě. Zpěvačku ve svém středu hýčkají i jedni z headlinerů festivalu, maďarští THE HELLFREAKS, kteří předvedou svoji divokou punk/metalovou jízdu. Zpoza hranic dorazí i slovenské extrémní trio ČAD a můžete být jisti, že během jejich živelného setu nezůstane jediná končetina v klidu. Řádnou vichřici rozpoutají jihočeští LAHAR, kteří se do syrového thrashe nebojí přimíchat i vlivy HC/punku. A proč by také měli, když to v jejich podání funguje přímo skvěle. Thrash metal najdeme také v tvorbě plzeňských MIDDLEDARK, ti jej však kombinují s heavy a power metalem; na své si tak přijdou i fanoušci melodičtějších odnoží kovové hudby.

Základ line-upu festivalu však už od prvního ročníku tvoří grindová zvěrstva a taneční soubory. Letos si můžete zatančit třeba při SPINELESS FUCKERS nebo ONANIZER. Pokud by snad někdo trpěl zácpou, máme jednoduché řešení – grind & roll v podání GUTALAX.  Jsme si jistí, že v široširém okolí nezůstane jedno ‘čokovoko‘ suché a dance party je tutová. Ve zvláštních tématech si libují i další grindeři – brněnští SLUP, ale ani v nejmenším neplatí, že by jejich tvorba byla o hovně, ba naopak. Dost bylo výměšků, bude se sterilizovat, protože na pitevních sálech musí být předpisově čisťoučko – zbývá představit poslední kapelu, kterou není nikdo menší než all star projekt SICK SINUS SYNDROME, takže připravte skalpely a schválně, jestli se vám vybaví třeba jisté liverpoolské legendy (nápověda – nejsou to Beatles).

Tohle vše můžete mít za lidové čtyři stovky, takže není nad čím váhat a těšíme se na viděnou.

Související odkazy:
www.nanosound4.wixsite.com/planskyfestak
www.facebook.com/chodovoplanskyfestak
www.facebook.com/events/976912516322991


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 662

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.