RockShock

Internetový rockový magazin

Šumperský Pavlínin dvůr ožije festivaly pod širým nebem

Text: Michaela Horáková
Foto: archiv DK Šumperk

Dům kultury Šumperk opět na letní měsíce připravuje open air festivaly Šumperské Pomněnky a Revival Invaze, které mají u místních návštěvníků velkou oblibu. Historický areál Pavlínina dvora v srdci města se tak stane kulturním místem, kde se letos potkají jak milovníci trampských písní a táborových ohňů, tak příznivci tvrdých kytarových riffů.

„Oba zmiňované festivaly mají v Šumperku už dlouholetou tradici. Vloni se navíc Šumperské Pomněnky poprvé konaly pod širým nebem, což návštěvníci velmi ocenili, proto i letos trampské, country a bluegrassové skladby rozezní Pavlínin dvůr,“ uvedla produkční Domu kultury Michaela Horáková.

V pátek 8. července celý program odstartuje místní seskupení AG4 známými skladbami od Vlasty Redla nebo Čechomoru. Jako druhá v pořadí se místnímu publiku představí opavská šestičlenná kapela BLUEGRASS COMEBACK, která slaví velké úspěchy i v zahraničí. A nejedno trampské srdce zaplesá u vystoupení hlavní hvězdy večera; tou bude VOJTA NEDVĚD společně se skupinou TIE BREAK. Určitě zazní nestárnoucí hity Růže z papíru, Jsem jenom chlap nebo Stánky.

Předposlední srpnový pátek pak na Revival Invazi žánrově přitvrdíme. „Společně se opět stylově za doprovodu revivalových kapel rozloučíme s letní sezonou. Tento festival se každoročně těší velké návštěvnosti ze širokého okolí, a nejinak tomu určitě bude i na letošním 14. ročníku,“ zve příznivce rockové muziky dramaturg Domu kultury Ondřej Procházka.

Jako první vás k tanci a zpěvu vyzve valašská kapela ROCKOVÍ LIŠÁCI. V čele stojí zpěvák Pavel Zdráhal, jehož barva hlasu je věrně podobná rockerovi Jiřímu Schelingerovi. Během vystoupení zazní nejen jeho skladby, ale i celá mozaika českých hitů od Katapultu, Turba, Václava Neckáře, Karla Gotta, Kamila Střihavky až po Arakain.

Pozvání přijaly i další dvě špičkové kapely. Tou první je ROLLING STONES REVIVAL BRNO, která slibuje autentické vystoupení plné zběsilé choreografie a rebelských kostýmů, přesně jak jsme u ‘Stounů‘ zvyklí. A celý večer zakončí AC/DS REVIVAL – nejstarší český tribute celosvětově slavné australské party AC/DC. Pecky jako Highway To Hell, Rock N Roll Train nebo Back In Black dokážou do víru zábavy strhnout každého.

Vstupenky na oba uvedené festivaly zakoupíte online na SMSticket a stojí 250 Kč v předprodeji, v den konání cena vstupného poskočí o padesát korun. Začátek hudebního programu v Pavlínině dvoře je vždy v sedm hodin večer. Více informací najdete na www.dksumperk.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 584

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.