RockShock

Internetový rockový magazin

Shinedown se po dlouhých 10 letech vracejí do Prahy. Jako speciální hosté vystoupí kapela Asking Alexandria a zpěvák Zero 9:36

Text: Echopromotion

Multiplatinová kapela SHINEDOWN upevnila svůj status jedné z nejvitálnějších a nejprogresivnějších hudebních sil. Ztělesňuje tvůrčí dynamiku překračující hranice díky více než 6,5 miliardám streamů po celém světě, rekordním 18 rockovým hitům na prvním místě, 14 platinovým a zlatým singlům, platinovému nebo zlatému certifikátu pro každé album, 10 milionům prodaných alb po celém světě a velkému uznání médií. Jsou známi pro svá aktuální a upřímná poselství, která se skrývají za jejich písněmi, jež se umisťují na předních místech hitparád a rezonují nejen s jejich celosvětovým publikem a rockovou komunitou, ale i s naší kulturou jako takovou.

Na svém mistrovsky realizovaném sedmém studiovém albu Planet Zero, které vychází 1. července u Atlantic Records (a které obsahuje aktuální singl, vzletnou hymnu Daylight, a hlavní singl Planet Zero), přinášejí Shinedown pronikavý a zároveň optimistický pohled na zlomy a trhliny společnosti, která v posledních letech prošla mnoha výzvami, spolu s poselstvím naděje, vytrvalosti, triumfu a soucitu.

Vysoce koncepční, niterně nabité album, které produkoval Eric Bass ze Shinedown, si bere na mušku společenské síly, které nás rozdělují v době, kdy bychom se měli sbližovat, a zabývá se rozdělením mezi lidmi s odlišnými ideologiemi, šířící se kulturou zrušení, toxicitou sociálních médií, potřebou upřímnosti v naší veřejné diskusi a zhoubnými účinky těchto věcí na duševní

zdraví a lidskost. Planet Zero připomíná, že pokud se navzájem uzavíráme do sebe, riskujeme, že ztratíme empatii, vzájemný respekt a schopnost komunikovat a sjednocovat se způsobem, který vede ke skutečnému pokroku a porozumění. Koneckonců je to právě zanícená snaha o jednotu, která je dlouhodobě jádrem

tvorby kapely.

Shinedown jsou na prvním místě žebříčku Billboardʼs Greatest Of All Time Mainstream Rock Artists Chart poté, co si připsali vůbec nejvíce prvních míst ve čtyřicetileté historii Mainstream Rock Songs Chart s řadou po sobě jdoucích hitů na prvním místě, včetně Planet Zero, Atlas Falls, Get Up, Attention Attention, Monsters a Devil. Jejich poslední studiové album Attention Attention debutovalo v Top 5 žebříčku Billboard 200 a zároveň se dostalo na první místo v žebříčcích Billboardʼs Alternative, Top Rock a Hard Rock Albums Charts.

Doprovodný celovečerní film z roku 2021, který režíroval Bill Yukich (Beyoncé, Metallica), je strhujícím vizuálním protějškem příběhu alba a splétá jeho 14 písní o odhodlání lidského ducha do provokativní a myšlenkově podnětné filmové cesty, která osvětluje další rozměr jejich neomezené kreativity. Skupina Shinedown, která je oceňována pro svá vysokooktanová živá vystoupení, výbušného rockʼnʼrollového ducha, texty nutící k zamyšlení a melodickou citlivost, si stále získává přízeň milionů fanoušků po celém světě a má za sebou nespočet vyprodaných arén a headlinerských setů na festivalech, které pohání nepopiratelná síla hlasu frontmana Brenta Smithe. Shinedown tvoří Brent Smith (zpěv), Zach Myers (kytara), Eric Bass (baskytara, produkce) a Barry Kerch (bicí).

ASKING ALEXANDRIA je metalcorová kapela z Yorku v hrabství North Yorkshire. Vznikla v roce 2008, kdy Ben Bruce kontaktoval své bývalé spoluhráče při pobytu v Dubaji. Současnou sestavu skupiny tvoří Ben Bruce (sólová kytara), Danny Worsnop (zpěv), Cameron Liddell (rytmická kytara), Sam Bettley (basová kytara) a James Cassells (bicí).

ZERO 9:36 je filadelfský post-žánrový zvukový rebel, zpěvák, kreativec a rapper, rýmuje se silou a ohněm zápasníka, když nasazuje úderné háčky, které mají při dopadu explodovat. Přizpůsobí se jakémukoli prostředí, nasbíral přes 40 milionů streamů a spolupracoval s každým od Travise Barkera po Hollywood Undead a Theory Of A Deadman.

21. 11. 2022 – Praha, Forum Karlín

Cena vstupenky 1290 Kč. Vstupenky v prodeji v síti Ticketmaster od 17. 6. 2022 11.00 hod. Shinedown fan klub od 13. 6. 2022 11.00 hod.

Související odkazy:
www.shinedown.com
www.askingalexandria.com
www.zero936.com


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 662

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *