RockShock

Internetový rockový magazin

Whitesnake a Europe se v jeden večer společně rozloučí s Prahou

Text: Viktor Loukota

V úterý 14. června 2022 ve 20.00 hod. zažije pražské O2 universum v Libni velký rockový třesk. Na jednom pódiu totiž stanou v jeden večer hned dvě legendy, aby svým příznivcům nadělily poctivou porci hardrockové historie.

Psal se r. 1978 a z trosek tehdy se rozpadajících Deep Purple musel mladý matador David Coverdale najít cestu ven a prosadit se na vlastní pěst. Chtěl tak pochybovačům dokázat, že jeho angažmá ve velké kapele nebyl jen záblesk slávy nebo náhodný omyl, ale stála za tím tvrdá pracovní morálka a velký talent. V Londýně se tou dobou děly prapodivné věci a formace WHITESNAKE byla proto jediným řešením. Kariérní jackpot však přišel až s albem z roku 1987 obsahujícím nesmrtelné hity Still Of The Night, Is This Love či znovu předělanou Here I Go Again, jejichž singlová videa zaznamenala masivní celosvětový úspěch. Nyní, po 44. letech a 13 studiových albech vesměs ověnčených platinou, se nekompromisní leader David Coverdale jakožto jediný stálý člen v celé jejich historii rozhodl svůj hadí ansámbl, který momentálně tvoří kytaristé Reb Beach (Winger, Alice Cooper, Dokken, Black Swan), Joel Hoekstra (Night Ranger, Trans-Siberian Orchestra, Iconic), baskytaristka Tanya OʼCallaghan (Adler’s Appetite), bubeník Tommy Aldridge (Black Oak Arkansas, Ozzy Osbourne, House Of Lords, Manic Eden, Iconic), ale také klávesisté, potažmo doprovodní zpěváci Dino Jelusick (Animal Drive, Dirty Shirley, Trans-Siberian Orchestra) a Michele Luppi (Vision Divine, Secret Sphere), rozpustit a tímto rozlučkovým turné tak svým oddaným stoupencům z celého srdce poděkovat za společně strávená léta plná vrcholů a pádů.

Na podporu právě vydaného výběru hitů Greatest Hits MMXXII v nově remasterované verzi se Whitesnake vracejí na celosvětová pódia v rámci The Farewell Tour s podporou ikonických EUROPE, kteří podobně jako jejich hostitelé vznikli, jak již samotný název napovídá, na evropském kontinentu, konkrétně ve švédském Stockholmu v r. 1979, tehdy ještě jako Force. U zrodu stáli dnešní členové zpěvák Joey Tempest a vynikající kytarista John Norum, kteří k sobě v první polovině 80. let přibrali tři neméně talentované hráče, kteří tvoří jádro Europe dodnes. Velký průlom dosáhli ve Švédsku v r. 1982 vítězstvím v televizní soutěži Rock-SM a dovršili to megaúspěšným albem The Final Countdown (r. 1986). Od svého vzniku Europe vydali 11 studiových alb a současnou sestavu tvoří kromě zmíněného zpěváka Joeyho Tempesta a kytaristy Johna Noruma také baskytarista John Levén, klávesista Mic Michaeli a bubeník Ian Haugland, kteří společně fungují od r. 1984.

Úterní večer bude dozajista plný vzpomínek, potažmo emocí a zahájí ho ve velkém stylu Europe, aby pak připravili závěrečnou cestu pověstným Whitesnake. Toto dvojité kombo nemá jako čas žádné limity a byla by škoda si tuto akci nechat upláchnout. Další šance již pravděpodobně nemusí přijít. Obě úspěšné formace navždy zůstanou legendami ve vlastní kategorii, kterou samy definovaly, a ačkoli se praví, že rock je nesmrtelný, tak v tomto případě to platí navíc tuplovaně.

FB událost – www.facebook.com/events/559345245518434

Vstupenky – www.ticketmaster.cz

Související odkazy:
www.livenation.cz
www.whitesnake.com
www.europetheband.com


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 789

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *