RockShock

Internetový rockový magazin

Radiomaják – K Pink Floyd máme velmi blízko

Text: Ricardo Delfino
Foto: Miro Nový

Západočeská skupina RADIOMAJÁK vydala koncem dubna druhý singl s videoklipem. Záběry odkazující na Pink Floyd, lesy Karlovarského kraje a mix alternativního rocku s popem – to je novinka Slepí chodci. Jak chtějí love songem bojovat proti odpadkům v přírodě? A proč se jmenují Radiomaják?

Za svou poměrně krátkou éru jste vystoupili po boku Lenny, Vypsané fiXy, Tata Bojs nebo Mirai. Máte někoho z české či zahraniční scény, s kým byste si rádi zahráli na jednom pódiu? Nemusí to být jen realistické cíle, ale i vysněné koncerty.
Lukáš Réda (kytara, zpěv, klávesy): Radiohead!
Václav Truhlář (zpěv, kytara): Foals. A s Tata Bojs jsem si to už částečně splnil.
Petr Kugler (baskytara, saxofon): Jedno z mých přání se mi již splnilo, když jsme v Chebu vystoupili s Vypsanou fiXou, a do budoucna bych si rád zahrál s Mňágou.
Matěj Brož (klávesy): J.A.R. a Monkey Business.
Jiří Duchek (bicí): Já bych to viděl taky na J.A.R. nebo Earth Wind And Fire, ale v podobném žánru by to byl třeba i Lenny Kravitz nebo TOTO.
Václav: A vlastně ještě Korben Dallas, Lukáš to určitě cítí stejně.
Lukáš: Pravdu díš.

Lukáš s Václavem se podle toho, co se nám podařilo zjistit, seznámili, když oba hráli hokej. Jaké mají zbývající členové koníčky mimo hudbu?
Petr: Rád si zahraju na kompu, pinčes a v poslední době mě baví airsoft.
Matěj: Dlouho jsem hrál pinčes, ale v poslední době věnuji veškerou energii hudbě.
Lukáš: A proto jsi pořád na osmi místech naráz!
Jiří: Já poslední dobou běhám, rád řídím cokoliv s motorem a hraju divadlo.

Proč právě Radiomaják? Jak jste na tento název přišli?
Václav: Název jsme hledali tak dlouho, až jsme ho našli na stěně naší zkušebny. Byl to zkrátka osud.

Proč jste si pro natáčení klipu Slepí chodci vybrali právě lokalitu krásenské rozhledny a jejího okolí?
Václav: Protože tato píseň je o lásce a na tomto krásném místě se nám v minulosti podařilo několikrát zabodovat…

Ve videoklipu lze nalézt spoustu náznaků a obrazových jinotajů. Jeden z nich evokuje scénu s pingpongovým stolem z klipu Pink Floyd – High Hopes. Jsou tam ještě další skryté odkazy?
Lukáš: Ano, klip High Hopes od kapely Pink Floyd nám byl inspirací. V našem klipu například sedíme dokola na zemi a posíláme si autíčka. V High Hopes seděli herci v kruhu a házeli si míči. Je tam také paralela ve scénách s kolem. Společně s Václavem máme k Pink Floyd obecně velmi blízko. Doporučuji si pustit videoklip High Hopes a následně Slepé chodce. (smích)

Dle vašich slov hodláte své hudební počiny provázat s bohulibými aktivitami. U Slepých chodců jste uklízeli přírodu od odpadků. Jaké pojítko je mezi textem singlu a touto činností? Co dalšího plánujete?
Václav: Úklid přírody nesouvisí přímo s písní Slepí chodci. Celá tato úklidová myšlenka vznikla až při samotném natáčení klipu, kdy jsme si v okolí letiště a lesa začali všímat nepořádku, který si tam někdo odložil a už se pro něj nikdy nevrátil. Nám to nedalo a další den jsme se na místo vrátili, tentokrát ne v oblecích, ale s gumovými rukavicemi a odpadkovými pytli. Do budoucnosti toho zatím nechceme moc odhalovat, ale rozhodli jsme se, že s každým klipem uděláme nějaký ten dobrý skutek. Dál už se nechte překvapit.

Slepí chodci jsou vaším druhým singlem s klipem, když pomineme živé záznamy z vašeho podzemního studia Live From The Basement. Jaké jsou plány Radiomajáku do budoucna?
Lukáš: Nadále bude pokračovat série From The Basement. Dále chystáme nahrávání nových singlů a natáčení videoklipů s tím, že letos chceme stihnout ještě jeden natočit a vydat. Dlouhodobým cílem je vydání alba, na kterém tvrdě pracujeme.

Související odkazy:
Facebook – www.facebook.com/radiomajakband
Instagram – www.instagram.com/radiomajak
Web – www.radiomajak.cz


DALŠÍ ROZHOVORY

Zhlédnutí: 781

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *