RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela UDG ve Foru Karlín pokřtila album Přístav a předvedla se ve své životní formě

Text: PResscode
Foto: Petr Klapper

Dlouhodobě odkládaný narozeninový koncert pop-rockové skupiny UDG v nejprestižnější koncertní hale v Praze byl doslova epický a plný hudebních překvapení. Na pódiu se ve více než dvouhodinové show vystřídala spousta hostů zvučných jmen. Jako první v řadě rozproudil se svými nejznámějšími písněmi publikum Vojtěch Záveský alias VOJTAANO. Jediným oficiálně ohlášeným hostem dopředu byla ANNA JULIE SLOVÁČKOVÁ, která si s kapelou zazpívala duet Buď a nebe. Mezi utajovanými hosty kapely pak fanoušky překvapili zpěváci a zpěvačky z řad dobrých kamarádů kapely z hudební branže NATY HRYCHOVÁ, JAKUB DĚKAN, HONZA a MATĚJ HOMOLOVI ze skupiny Wohnout či MAREK ZTRACENÝ.

Hned na začátku to s kapelou rozjel Jakub Děkan s písní Atomy. Zpěvačka Naty Hrychová jako tajný host doprovodila kapelu UDG v písni Podzim z nového alba. Součástí koncertu byl křest šesté řadové desky s názvem Přístav. Výběr kmotrů nebyl náhodný. Prvním se stal současný úřadující Zlatý slavík a dlouholetý kamarád kapely Marek Ztracený, který se podílel na tvorbě singlu Ještě jednou. Fanoušci a návštěvníci koncertu tak měli jedinečnou příležitost slyšet ji zpívat naživo v podání právě Marka Ztraceného společně s UDG. Druhým kmotrem byl producent Michal Šenbauer, v jehož studiu Přístav vznikl.

Po křtu show pokračovala a pódium ovládla píseň Svaz českých bohémů v podání dalších tajných hostů, Matěje a Jana Homolových. Své největší hity kapela zahrála až ke konci. Písně Hvězdář a Kurtizána rozezpívaly a zvedly ruce úplně vyprodané koncertní haly. Celý večer doprovázel kapelu jako jejich sedmý člen bubeník gruzínského původu Roman Lomtadze, který v současné době žije a slaví úspěchy v Los Angeles.

„Tak kde začít… Prostě asi jednoduše u fanoušků, protože bez nich by se tohle nikdy nestalo. Mají náš vděk, že vydrželi přes coviďáka a na koncert si počkali, ač víme, že ty nekonečný přesuny byly vopruz a nejednou to spoustě z nich zkomplikovalo plány. Vydrželi a vytvořili neskutečnou atmosféru. To jim nezapomeneme! Také nesmíme zapomenout poděkovat všem našim ctěným hostům, že se poctivě naučili songy, dorazili na zkoušky a večer pak v Karlíně předvedli parádní show,“ dodává bubeník UDG Tomáš Staněk.

Související odkazy:
www.udg.cz
www.facebook.com/skupinaUDG


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 560

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *