RockShock

Internetový rockový magazin

Na Krásný ztráty live míří Janek Ledecký, Tata Bojs i Peter Lipa

Text: Zuzana Kantorová

Dlouho očekávané je tady: festival Krásný ztráty live, který se uskuteční ve dnech 12.–13. srpna jako vždy na statku v malebných středočeských Všeticích, vypouští kompletní program šestého ročníku. Mezi účinkujícími jsou legendy širokého spektra hudebních žánrů; doslova co jméno, to pojem. Dramaturgie zcela naplnila své nepsané motto ‘Malý festival – velký program‘. Do předprodeje přichází třetí vlna vstupenek a chystají se speciální balíčky ubytování, které exkluzivní zážitek z poslechu skvělé hudby a pobytu v jedinečném a pohodlném areálu ještě posílí. Letos už bez jakýchkoli omezení! Vstupenky jsou k dostání na www.krasnyztratyvsetice.cz.

Již dříve byly mezi účinkujícími na šestých Krásných ztrátách live oznámeny skupiny VLTAVA a TATA BOJS, jakož i jedinečná šance spatřit obnovený projekt Zelená pošta v podání PAVLA HAMMELA a jeho mistrovských spoluhráčů. Účast festivalového patrona MICHALA PROKOPA, jak s kompletními FRAMUS FIVE, tak v komornější poloze tria, v němž nyní spolu se zpěvákem a s houslistou JANEM HRUBÝM na postu Luboše Andršta působí nový kytarista Framus Five PAVEL MARCEL, se rozumí sama sebou: Michal Prokop je iniciátorem celé akce a po všech šest let garantem hudební dramaturgie festivalu.

Hvězdy české scény
Do programu přibyla řada pozoruhodných jmen z české scény. Zpěvák JANEK LEDECKÝ přichází sice zdánlivě z mainstreamové odnože české hudební scény, je ale namístě si připomenout, že kořeny i současné koncertní nasazení tohoto autora dlouhé řady všeobecně známých hitů jsou vysloveně rockové a zpěvák se nikdy netajil ani svým obdivem k hudbě šedesátých let, zejména k Bobu Dylanovi.

Písničkář JAN BURIAN vloni na Krásných ztrátách live pokřtil tehdy nové album Michala Prokopa Mohlo by to bejt nebe… a samozřejmě také sólově zahrál své písně. Letos se ale vrací takříkajíc v plné parádě, totiž s vlastní rockovou kapelou, kterou – vlastně poprvé v životě – založil krátce před svou sedmdesátkou, a pozici novopečeného rockera si v ní náležitě užívá.

Pro řadu hudebních fanoušků k Janu Burianovi stále neodmyslitelně patří jméno JIŘÍHO DĚDEČKA, přestože dvojice společně vystupovala v sedmdesátých a první polovině osmdesátých let. O sarkastických i melancholických písních Jiřího Dědečka se vyprávějí legendy, a že neztratil nic ze své sršatosti, to potvrdil i svým zatím posledním, loňským albem Nebudu bydlet v Québecu, z něhož jistě některé songy do všetického programu zařadí.

Mohlo by se zdát, že projekt Circus Ponorka na Krásných ztrátách live posiluje sestavu jednotlivců-písničkářů. To ale jen do chvíle, než začne kytarista a zpěvák JAN PONOCNÝ hrát. Obložen všemožnými elektronickými zařízeními a vybaven jedinou kytarou dokáže pomocí smyček a dalších efektů zmnožit zvuk svého nástroje i zpěvu do podoby celé kapely od bicích přes baskytaru, několik kytar až třeba po dětský sbor. A to vše na bázi chytlavých, chytře vymyšlených písniček. Jeden z černých koní festivalu!

Ze Slovenska i ulic Barcelony
Nová jména nabízí i zahraniční linie programu šestých Krásných ztrát live. I když – je slovenský jazzový a bluesový zpěvák PETER LIPA vlastně cizinec? S naší scénou je dlouhodobě propojen nejen častým koncertováním, ale hlavně úzkou spoluprací s Lubošem Andrštem v osmdesátých letech, kdy spolu vedli patrně vůbec nejslavnější zdejší bluesovou kapelu všech dob. Přestože Petru Lipovi pomalu táhne na osmdesátku, kterou oslaví napřesrok, je stále ve vynikající pěvecké formě a každé jeho vystoupení je mimořádný zážitek – to ve Všeticích zcela jistě nebude výjimkou.

Skutečným zahraničním hostem bude kapela LOS MADE IN BARCELONA. Jak název napovídá, pocházející ze španělské, přesněji řečeno katalánské Barcelony. Její sestava je mezinárodní, tvoří ji nejen hudebníci z Katalánska, ale také z Uruguaye, Francie, Argentiny, Německa, Peru a Mexika. Ve svém živelném projevu vytvářejí mnohobarevný koktejl tanečních stylů son, cumbia a reggae, jejich nakažlivý rytmus podle zpráv ze světových médií skutečně „dokáže strhnout každý škrpál“.

Ubytování a vstupenky
Festival Krásný ztráty live si získal u návštěvníků popularitu nejen originálním programem, ale také dokonalým servisem a komfortem pro každého hudebního fanouška. Také letos nabízejí pořadatelé kromě klasického kempu bydlení přímo na statku v jeho exkluzivních ubytovacích kapacitách, ve kterých v tuto chvíli zbývají skutečně poslední místa, a připravují i další nové formy nadstandardního ubytování. V nejbližší době budou zveřejněny speciální ubytovací balíčky, které víkendový festivalový zážitek ještě posílí.

„Loni jsme museli neustále všem opakovat, že festival bude, neboť to nebylo jednoduché. Letos to můžeme rozšířit. Festival bude skvělý a půjde o neopakovatelné nejen hudební setkání,“ říká David Gaydečka, producent festivalu.

Do předprodeje v sítích Ticketportal a GoOut nyní přichází třetí vlna vstupenek za 1590 a 1890 Kč včetně ubytování v kempu.

www.krasnyztratyvsetice.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 628

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.