RockShock

Internetový rockový magazin

Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá

Text: Zuzana Kantorová

Aktuální finalista festivalové přehlídky Blues Aperitiv 2022 vydává, po několika EP, debutové album s názvem Černá a bílá, na které si přizval řadu velmi zvučných muzikantských jmen. Na albu je 10 skladeb, kde je TOMÁŠ PRŮŠA autorem textů i hudby. Křest proběhne 30. 5. 2022 v Malostranské besedě v Praze.

Kromě skvělé kapely ve složení Jan Sládek – kytary, Michael Nosek – bicí, Jan Neruda – baskytara a Ondřej Kříž – klávesy, harmonika se na nahrávce desky objevili muzikanti z okolí kapely Druhá tráva: Luboš Malina – banjo, Josef Malina – housle a Luboš Novotný – dobro. Tomášův zpěv skvěle doplnila Jana Zenáhlíková, a to zejména v titulním duetu Černá a bílá. Známý pražský DJ Mr. Ultrafino alias Daryl Baalki se pak postaral o zcela nečekaný remix skladby Váhám.

„Tahle deska vznikla vlastně díky karanténě a nemožnosti hrát před publikem,“ říká Tomáš Průša a dodává: „Natočili jsme s Honzou Sládkem hrubá dema a řekli si, že to půjde. Tu desku jsem ale chtěl dělat s producentem, který by nám pomohl nejen se zvukem, ale i s celkovým výrazem písniček. Volba padla na Mishana Pajdiaka, který stojí za produkcí skupin jako Alvik, Divá Bára, Mirka Kemela nebo Pavla Hammela a dalších.“

Na desce se představují osobité texty zabalené do pestrého hudebního materiálu. Najdeme tam rockový sound, stejně jako tradiční blues, ale i skladby s nádechem jazzu nebo country. První ryze rockový singl Geronimo vyšel už 29. 4. na všech digitálních platformách a je podpořen i výrazným lyric videem.

„Vůbec by mne nenapadlo, s kým se díky téhle desce hudebně potkám. Ať už jde o muzikanty, nebo lidi ze studia, tak co jméno, to dneska pojem, ne-li přímo legenda,“ dodává Tomáš Průša ke skladbě spolupracovníků, kteří se na desce podíleli.

Deska vznikala ve studiu SONO Records za dohledu Milana Cimfeho a Adama Karlíka. Následný mix a mastering už měl plně v ruce Mishan Pajdiak.

Tomáš Průša – bio
Tomáš je zpěvák a písničkář, který píše už od mládí. Začínal jako čistokrevný folkař, ale postupem času jeho hudbu ovlivnily i další žánry jako rock, blues nebo country. V roce 2022 se stal finalistou prestižní mezinárodní soutěže Blues Aperitiv.

První veřejné vystoupení a nahrávky absolvoval s folkovým triem M.A.T.A v roce 1993. Nicméně pak se téměř dvacet let hudbě vůbec nevěnoval. Až v roce 2013 vznikl comebackový projekt Rock Folk People, se kterým vydal i stejnojmenné EP. V roce 2016 následovalo EP projektu Andband. V roce 2020 vydal už jako Tomáš Průša Band zatím poslední EP, které sklidilo pozitivní recenze titulů jako Headliner nebo Music Server.

Smart link – www.musicraft.ffm.to/zrdyjqq


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 559

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *