RockShock

Internetový rockový magazin

Hudebníci vybrali přes sto tisíc na výzkum Alzheimerovy nemoci

Text: Ricardo Delfino
Foto: Jiří Esser

Na dobročinném koncertě na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby vystoupili zpěvák a textař ROBERT KŘESŤAN, multiinstrumentalista LUBOŠ MALINA a frontman skupiny Cop MIROSLAV ‘MÍŠA‘ LEICHT. Jedenáctým ročníkem akce Mrakoplaš kontra Alzheimer se pořadatelům zdařilo získat více než sto tisíc korun, za deset let pořádání události vybrali již přes tři čtvrtě milionu. Hudební vystoupení doprovázené aukcí raritních předmětů se uskutečnilo v prostorách velkého sálu pražského Divadla v Dlouhé.

Během benefiční události se diváci těšili z vystoupení frontmana Druhé trávy Roberta Křesťana spolu s Lubošem Malinou i skladeb bluegrassové kapely Cop v podání jejího zpěváka a kytaristy ‘Míši‘ Leichta. Hosty doprovázela pořádající kapela MRAKOPLAŠ. V minulosti jejich bohulibou činnost svou účastí podpořili čeští muzikanti, jako např. Petr Janda, Ivan Hlas, Luboš Pospíšil, nebo herec Zdeněk Svěrák. Proběhla také osvětová beseda s hlavou specializované ambulance pro poruchy paměti Neurologické kliniky při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a Univerzity Karlovy 3, prof. MUDr. Alešem Bartošem, Ph.D., na téma neurodegenerativních poruch a dosažených pokroků.

„Počet návštěvníků i výše vybraných finančních prostředků je doposud nejvyšší za celou jedenáctiletou historii naší akce. Čeští vědci bývají často skloňováni v souvislosti s převratnými vynálezy a vědeckými inovacemi včetně zdravotnictví. Pan profesor Bartoš a jeho tým odvádí neuvěřitelnou práci a my jsme poctěni, že se můžeme naší skromnou měrou podílet na pokroku v oblasti oslabení této zákeřné nemoci a zkvalitnění života nejen pacientům, ale i jejich blízkým. I proto je mottem koncertu slogan ‘Nezapomeňme na sebe‘,“ říká jeden z pořadatelů a členů skupiny Mrakoplaš Martin Kalenda.

Večerem v roli moderátora provázel hudební publicista, herec a televizní dramaturg Pavel Anděl. Ujal se také dvou aukčních vstupů coby licitátor. Mezi deset dražených memorabilií věnovalo Divadlo v Dlouhé čtyřmetrovou sochu Dědka z Kabaretu Kainar výtvarníka Jaroslava Milfajta. Dále se dražila grafika od Luboše Maliny, portréty na břidlici obou vystupujících ze skupiny Druhá tráva od umělkyně Moniky Fialové či další unikátní kusy. Pro symbolický jedenáctý kus mohli fanoušci přihazovat formou online aukce na platformě Facebook. Získané finance putují na podporu činnosti a výzkumu specializované ambulance pro poruchy paměti Neurologické kliniky při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a Univerzity Karlovy 3.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 598

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *