RockShock

Internetový rockový magazin

Karin Ann oznamuje společné koncerty s Imagine Dragons a vydává lyric video k titulni písni nového EP Almost 20

Text: BrainZone Promotion

Přestože je KARIN ANN na hudební scéně teprve krátce, už o ní s nadšením psali německý Bild, americký New York Times či italský Vanity Fair. S aktuálním EP Side Effects Of Being Human letos zabodovala i v České republice, kde se dostala do užších nominací na Ceny Anděl a zároveň se stala ‘Objevem roku‘ v hudební anketě Žebřík. Nyní si devatenáctiletá slovenská zpěvačka s českými kořeny Karin Ann připisuje další mezinárodní zářez. Kapela IMAGINE DRAGONS si ji vybrala jako hosta tří evropských koncertů: v lotyšské Rize a na dvou vystoupeních v Praze. Zároveň Karin vydává ke svým 20. narozeninám lyric video k titulní písni nového EP Almost 20.

„Almost 20 je pro mě velmi osobní písnička, proto jsem ji vybrala jako titulní na novém EP. Řeší moje pocity během dospívání, které silně ovlivnila dvouletá nedobrovolná izolace od mých vrstevníků a odtržení od aktivit, které dospívající lidi běžně zažívají,“ popisuje Karin a dodává, že ji vždycky potěší, když si její posluchači najdou v textech i vlastní význam.

Skladba Almost 20 zazní také na koncertech s Imagine Dragons 1. června v lotyšské Rize a 5. i 6. června v Praze. Kromě toho Karin Ann potvrzuje další hraní na britském hudebním festivale Great Escape v Brightonu. „Je pro mě velkou poctou, že si mě Imagine Dragons vybrali. Kapelu sleduji dlouho, mám ji ráda a souzním i s jejími postoji, například v oblasti LGBT práv,“ popisuje zpěvačka, která se sama ve svých textech věnuje tabuizovaným tématům, jako je duševní zdraví, nerovnoprávnost a utlačování minorit.

Nové EP Karin Ann Side Effects Of Being Human vznikalo na Slovensku, v Česku, Londýně a Kalifornii. Pod nahrávkou, která přináší kromě popu i více kytar a energie, jsou podepsaní prvoligoví producenti Chris Lord-Alge a Matt Schwartz. Některé kytarové party natočil sólový kytarista Bon Jovi Phil X. Zpěvačka osmipísňovou kolekcí uzavírá dva roky na hudební scéně. Během nich stihla vydat 12 singlů, debutové EP, akustickou nahrávku nebo se objevit v kampani programu Spotify EQUAL na billboardu na Times Square v New Yorku.

Související odkazy:
www.karin-ann.com
www.facebook.com/karinannmusic


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 602

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *