RockShock

Internetový rockový magazin

Na Grammy nominovaní Southern Avenue přivezou 1. června do Paláce Akropolis energickou směs soulu a blues

Text: Arts Marketing

Vysoce energickou směs soulu, blues a r&b, okořeněnou výjimečnými vokály a kvílícími kytarami, přivezou 1. června do pražského Paláce Akropolis memphiští SOUTHERN AVENUE. Své koncertní kvality ukázala tato kapela, která je držitelkou Blues Music Awards a nominace na Grammy, již v roce 2018 na šumperském festivalu Blues Alive, kde diváky nadchla. Southern Avenue přijedou v rámci turné ke své třetí desce nazvané Be The Love You Want. Jako předkapela zahrají slovenští THE YOUNIVERSE.

Magazín Relix o Southern Avenue napsal, že „excelují v hudbě, kterou najdete obvykle v obchodech se starými deskami nebo v klasických jižanských zaprášených barech – směs hřejivé klávesové hudby, kvílících kytar, synkop a nebeských vokálů“.

„Je neuvěřitelné, že konečně vyrážíme na turné a budeme se světem sdílet naši muziku,“ říká Tierinii Jackson, zpěvačka Southern Avenue. „Dali jsme do ní srdce a duši. Tyhle písně vás mají zvednout a rozparádit tím správným směrem!“

Třetí studiovou desku Be The Love You Want nahráli a vydali Southern Avenue během globální koronavirové pandemie. Kapela v ní spojuje sílu memphiského soulu se svobodou hudebního jamování, gospelu, blues a r&b. Vytváří vlastní nadčasový typ americké hudby. Desku produkoval několikanásobný držitel Grammy Steve Berlin (Los Lobos, Deer Tick, Susan Tedeschi, Jackie Greene) v koprodukci s kytaristou Orim Naftalym.

Southern Avenue podepsali svoji první nahrávací smlouvu s legendárním labelem Stax Records v roce 2016 – jako první kapela z Memphisu na tomto labelu po více než 40 letech. Debutové album se stalo okamžitě fenoménem, dosáhlo na vrchol žebříčku Top Blues Albums na iTunes. Poté získalo v roce 2018 ocenění Blues Music Award pro ‘Nejlepší album začínajícího umělce‘. Deska Keep On z roku 2019 se setkala s ještě větším úspěchem, debutovala v rámci první pětky na žebříčku Billboardu Top Blues Albums a doprovázely ji nadšené kritické ohlasy, které vyvrcholily první nominací na Grammy v kategorii ‘Nejlepší současné bluesové album‘. Vedle desek sklízejí Southern Avenue také obrovský úspěch svými energickými vystoupeními při samostatných koncertech a na festivalech.

Southern Avenue jsou: Tierinii Jackson – zpěv, Ori Naftaly – kytara, Tikyra Jackson – bicí, doprovodný zpěv, Jeremy Powell – klávesy, Evan Sarver – baskytara, Ava Jackson – doprovodný zpěv.

Vstupenky jsou k dostání v síti GoOut.

Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

Další videa:
www.youtube.com/watch?v=h4sWx0gW2_M
www.youtube.com/watch?v=X79ZHGFl95U

Další koncerty připravované agenturou Liver Music:

KEBʼ MOʼ (USA) – 9. 5. 2022 – Praha, Divadlo Archa

LARKIN POE (USA) – 26. 5. 2022 – Praha, Lucerna Music Bar

BETH HART (USA) – 7. 6. 2022 – Praha, O2 universum

PRIMUS (USA) – 17. 9. 2022 – Praha, Forum Karlín

TEDESCHI TRUCKS BAND (USA) – 27. 10. 2022 – Praha, Forum Karlín

THE RESIDENTS (USA) – 16. 2. 2023 – Praha, Divadlo Archa

WALTER TROUT (USA) – 27. 5. 2023 – Uherský Brod, Dům kultury

WALTER TROUT (USA) – 29. 5. 2023 – Praha, Lucerna Music Bar


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 641

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *