RockShock

Internetový rockový magazin

Nová česká kapela Vanua2 má duet se Zofií Dares z MYDY

Text: BrainZone Promotion

Skupina VANUA2, v jejímž čele stojí zpěvák Yannick Tevi z Oceánie, vydává duet Two Of Us se zpěvačkou Zofií Dares z kapely MYDY. Skladbu produkoval mladý producent Enthic. Tématem singlu, ke kterému natočil minimalistický klip režisér Misha Pekárek, je rozpad vztahu. Přestože je kapela na české scéně velmi krátce, daří se jí velkým tempem nabírat nové fanoušky a vyprodávat hudební kluby. V pátek 29. dubna pokřtí v pražské Malostranské besedě dvě EP, která natočila během covidu. Kmotry budou zpěvačka Bára Poláková a režisér Vladimír Michálek.

Two Of Us vznikla během songwriting session hudebního labelu BrainZone. „Ten den nás vylosovali ke vzájemné spolupráci. Se Zofií a Enthicem jsme se potkali vůbec poprvé. Skládání nám šlo tak dobře, že písnička byla v podstatě hotová během několika hodin. Rovnou jsme ji točili do stop. Většina z nich, včetně zpěvů, se nakonec použila do finální nahrávky,“ říká zpěvák Yannick Tevi.

Píseň je o rozchodu dvou lidí. Proto přišlo hudebníkům přirozené pojmout ji jako duet. „Hned po prvním poslechu nám bylo jasné, že hlasy Yannicka a Zofie k sobě skvěle padnou,“ dodává baskytarista Vojtěch Říha a doplňuje, že Vanua2 navázala díky tomuto singlu další spolupráci s producentem Enthicem. „Myslím si, že se nám podařilo zajímavě skloubit jeho elektronický a současný pohled na hudbu s naším stylem, který čerpá inspirace z rocku, popu, soulu i reggae,“ uzavírá.

K nové skladbě nakonec natočil videoklip dvorní režisér kapely Misha Pekárek. „Rozhodl jsem se klip ztvárnit minimalisticky. Dva lidé v jednom uměleckém ateliéru. Šlo mi primárně o zachycení dialogu páru, který se rozchází,“ říká Pekárek.

Související odkazy:
www.vanua2.com
www.facebook.com/vanua2music
www.instagram.com/vanua2_music


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 589

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *