RockShock

Internetový rockový magazin

Line-up Rock for People se rozrůstá, přibyli Enter Shikari, Highly Suspect, Daughtry nebo Holly Humberstone

Text: Anna Vašátková
Foto: Lukáš Loužecký

Už takhle velmi nabitý line-up Rock For People festivalu se rozrostl o další zvučná jména. Pořadatelé po velikonoční nadílce přicházejí s nadílkou hudební v podobě 24 nově oznámených zahraničních hvězd. Vedle headlinerů GREEN DAY, BIFFY CLYRO, FALL OUT BOY a ROYAL BLOOD vystoupí 15.–18. června v Hradci Králové například jedna z nejlepších živých kapel současnosti, electro-hardcoroví ENTER SHIKARI, američtí rockeři DAUGHTRY a HIGHLY SUSPECT nebo britská vycházející hvězda HOLLY HUMBERSTONE s letošní výhrou ceny kritiků na BRIT Awards.

Fanoušci se mohou těšit i na jednu z nejžádanějších kapel současnosti, britské WET LEG, kteří loni vystřelili na špičku hitparád s hitem Chaise Longue. Minulý týden byla zveřejněna také česká a slovenská jména, která obohatí zahraniční line-up. Mezi nimi se objevil jako speciální host legendární IVAN MLÁDEK a BANJO BAND. Pořadatelé upozorňují, že celkový line-up ještě stále není kompletní.

Novinkou letošního ročníku je i diskusní stage, kde se budou konat zajímavé debaty a přednášky. Exkluzivním hostem zde bude například americký herec Michael C. Hall, hvězda seriálu Dexter a muzikálu Lazarus Davida Bowieho. Pestrý nehudební program (divadlo, tanec, stand-up…) ještě čeká na své oznámení a bude probíhat na ČT art stage.

Kapacita festivalu je téměř vyprodaná, v prodeji zbývá posledních 2000 vstupenek. Základní čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.net za 2790 Kč: www.goout.net

Nově oznámené kapely:
BOB VYLAN, CREEPER, DAUGHTRY, DEAD POET SOCIETY, ENTER SHIKARI, GHØSTKID, HAPPYDAZE, HIGHLY SUSPECT, HOLLY HUMBERSTONE, HOPES DIE LAST, KLANGSTOF, LAURAN HIBBERD, MØL, OCEANS ATE ALASKA, ONE STEP CLOSER, RARE AMERICANS, SEEYOUSPACECOWBOY, SIAMESE, SLOTHRUST, SLOW CRUSH, THE HARA, TIGRESS, TOM A. SMITH, WET LEG

Na festivalu si přijdou na své téměř všichni. Fanoušci moshpitů ocení interprety, jako jsou například IDLES, SLOWTHAI, KENNY HOOPLA nebo AUGUST BURNS RED, z rockových hvězd dorazí kapely SUM 41, SKILLET, WEEZER, YOU ME AT SIX, BLACK VEIL BRIDES nebo DON BROCO. Alternativní scénu zastoupí například WOLF ALICE, BEABADOOBE a RFP stage také pokřtí popové stars či TWO FEET. 26. ročník festivalu nabídne v jedinečném areálu letiště kromě hudebního programu celou škálu doprovodných aktivit – přednášky, workshopy, divadlo, filmové projekce, sportovní aktivity a další.

Rock For People patří mezi výrazné evropské festivaly a je stabilní součástí letních tour světových hvězd. Fanoušci se mohou těšit na 10 stagí s přibližně stovkou hudebních vystoupení a pestrý doprovodný program. Festival se uskuteční v multifunkčním areálu Park 360, který funguje na principech cirkulární ekonomiky a využívá zbytkový odpad přilehlého města Hradec Králové. Jedná se o jedinečný industriální prostor letiště, který má k dispozici 8 hangárů, jež poskytují originální atmosféru. V areálu se minimalizuje odpad, recykluje se ho zde až 14 druhů. Organizátoři se snaží snižovat uhlíkovou stopu využitím solárních a další obnovitelných zdrojů. V minulém roce zde proběhla na zmenšeném ročníku festivalu Rock For People Hope premiéra stage poháněné vodíkem. Cílem areálu je být do roku 2030 klimaticky neutrálním a energeticky soběstačným.

Foto: Jiří Rogl

Daughtry
Jedni z nejviditelnějších a nejkonzistentnějších nositelů rock&rollové pochodně 21. století během své kariéry prodali přes 9 milionů alb a 16 milionů singlů a vyprodali koncerty po celém světě. Jejich debutové eponymní album Daughtry bylo nejprodávanějším albem roku 2007, získalo čtyři ocenění Top 20 platinově prodávaných singlů v žebříčku Billboard Hot 100 a stalo se nejrychleji prodávaným rockovým debutovým albem v historii Soundscan. Bylo také nominováno na čtyři ceny Grammy, vyhrálo čtyři ceny American Music Awards a sedm ocenění Billboard Music Awards včetně ‘Alba roku‘.

Enter Shikari
Britská electro-hardcorová parta patří ke stálicím klubové i festivalové scény a v České republice má věrnou fanouškovskou základnu. A není se čemu divit. Nespoutané kvarteto z londýnského předměstí St. Albans je proslulé neuvěřitelnou energií. Od svého založení na škole v roce 2003 odehráli Enter Shikari zhruba 3000 živých vystoupení po celém světě včetně tří headline arénových turné po Spojeném království, jako support na arénových tours ve Spojeném království a Evropě s The Prodigy, Linkin Park a 30 Seconds To Mars a spoustu velkých i malých festivalů, na které by tu ani nebyl prostor. Enter Shikari mají celosvětově početnou fanouškovou základnu a jsou držiteli mnoha hudebních ocenění, jako například ‘Best Live Band‘, ‘Best UK Artist‘ nebo ‘Best Album‘ od magazínů Kerrang!, Rock Sound a NME.

Highly Suspect
Čtyřčlenná kapela, tři nominace na Grammy, tři desky. Poslední z nich, MCID, obsahuje featuringy s umělci, jako jsou Young Thug, Tee Grizzley, Gojira nebo Nothing But Thieves. Jejich muzika je plná úderných rockových a hardrockových skladeb, famózních kytarových sól a silných refrénů. Jejich skladby jsou nabité energií, emocemi a odzbrojující upřímností. Za svou krátkou dobu na hudební scéně již kapela stihla zastávky na hlavních světových festivalech a tour po celém světě. Do České republiky se vrací po vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru.

Holly Humberstone
Holly si vzpomíná, jak každý rok sledovala BRIT Awards doma s rodiči a byla naprosto ohromená umělci, kteří se tam sešli. Připadalo jí to jako v jiném vesmíru. Nyní byla Holly jmenována ‘BRITs Rising Star 2022‘, kterou vybralo BRIT Awards a stovky dalších hudebních ochutnávačů jako další vzrůstající hvězdu ze Spojeného království, která doplní UK superstars jako Adele, Sama Smitha nebo Florence + The Machine. První nominace na ocenění získala Holly za písně, které vznikaly ve čtyřech zdech jejího rodinného domu. Je to umělkyně, která svým osobním vyprávěním a odhalením ‘chaosu ve své hlavě‘ zaujala srdce a mysli fanoušků po celém světě. Psaní je jediný způsob, jak Holly umí zpracovat ‘nepořádek svého života‘.

Wet Leg
Ihned poté, co v červnu 2021 vydalo duo Wet Leg z britského ostrova Wight debutový singl Chaise Longue, vystřelilo mezi britpopové hvězdy a nasbíralo přes 3 000 000 streamů. Jednu z nejžádanějších kapel současnosti si oblíbila třeba Hayley Williams z Paramore, Florence Welch nebo punkrocková legenda Iggy Pop. Další singl Wet Dream jako bujará porozchodová hymna jenom utvrdil pozici Wet Leg coby objevu letoška a společně s divokým snovým videoklipem jako od Věry Chytilové nebo Salvadora Dalího lákají na post-punkovou indie podívanou.

Související odkazy:
www.rockforpeople.cz
www.facebook.com/rockforpeople.czechrepublic
www.twitter.com/rockforpeople


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 674

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *