RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Slza: U hudby jsou nejdůležitější emoce, které v nás vyvolá

Text: Iva Pavlousková

Česká popová kapela SLZA byla hostem Music Studio Live Frekvence 1. Do éteru zahrála vypalovačku Na srdci, novinku Padám a cover od Eda Sheerana Overpass. Součástí vystoupení byl i rozhovor se zpěvákem Petrem Lexou, ve kterém mimo jiné prozradil, co mu pomáhá ve skládání hudby a psaní textů i v jaké nové videohře můžeme slyšet jeho hlas.

Kapela Slza bude příští rok slavit již 10 let; zpěvák Petr Lexa slíbil, že oslavu na toto pěkné kulaté výročí určitě připraví. Jako první song zahrála kapela na Frekvenci 1 do éteru jednu starší vypalovačku Na srdci. Jako další si vybrala novinku Padám nazpívanou se zpěvačkou Pam Rabbit, která je přišla do studia osobně podpořit. „Úplně náhodou jsem na TikToku, kterému jsem docela propadl, objevil Pam. Viděl jsem tam super zpěvačku, která zpívá cover zahraniční písničky,“ řekl Petr Lexa. Vzhledem k tomu, jak skvěle v angličtině zpívala, si myslel, že je cizinka. Až podle komentářů pod videem zjistil ke svému velkému překvapení, že se jedná o Češku. Dodal si odvahu a oslovil ji. Nakonec spolu nejen napsali text k Padám, ale song rovnou spolu nazpívali. „Už jsem s Pam napsal další dva texty, které dokončujeme,“ prozradil pro Frekvenci 1. Navázání spolupráce přes TikTok bere zpěvák tak trochu jako zadostiučinění, protože jeho si před lety všiml na YouTube Lukáš Bundil, když tam rovněž slyšel jeden jeho cover.

Spolupráci s Pam Rabbit si Petr Lexa velmi pochvaluje, protože mu pomohla více se otevřít a uvolnit. Díky novému nastavení mysli ze sebe sype texty i novou hudbu daleko lehčeji a rychleji než dříve. Nebojí se ani experimentování s češtinou, porušování pravidel pro něho bylo dříve doslova prý tabu. Ale jak sám nyní říká, pravidla jsou od toho, aby se porušovala. „U popu se dá experimentovat donekonečna. Díky Pam jsem si zkusil narušit přízvuky. Dal jsem ho jinde tak, aby to sedělo zvukově. A hlavně abych tam dostal emoci, která je prvopočátkem, když si to člověk poslechne,“ uvedl. Zdůraznil, že hudba má v člověku hlavně vyvolat emoce; jak je udělaná, není to nejdůležitější. Co se děje nového v muzice, velmi bedlivě sleduje. Každý pátek hned ráno si poslechne čerstvě vydané novinky na Spotify a co se mu líbí, si okamžitě uloží.

Nyní vychází 7. díl české videohry Polda. Petra Lexa je jejím velkým fanouškem, na YouTube v minulosti dával i videa, ve kterých hraje starší verze. S obrovským nadšením proto prozradil, že v nové verzi jednu postavu namluvil. „Vývojáři mě oslovili, protože věděli, že jsem velký fanoušek hry. Vymodelovali mě i s obličejem. Nadaboval jsem si vlastní postavičku, pro mě je to nyní největší věc,“ vyprávěl a ještě doplnil: „Hraju sám sebe, jsem tam na pódiu.“

V rámci Music Studia Live Frekvence 1 bývá zvykem, že jako poslední song zahrají hudebníci nějaký známý cover. Petr Lexa svůj výběr songu odůvodnil: „Já jsem koukal, co na Frekvenci 1 hrajete z těch novějších, co mě baví, a všiml jsem si, že hrajete novou desku Eda Sheerana. Sice mě nebaví celá, ale je tam několik moc pěkných písniček, např. Overpass, tak tu si dáme.“


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 555

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *