RockShock

Internetový rockový magazin

Rockový svět oslaví v klubu Vagon kulaté narozeniny

Text: Miloš Pelikán

V úterý 26. dubna oslaví desetiletí existence portál Rockový svět. Pro své příznivce přichystal koncert v klubu Vagon, na kterém vystoupí kapela THE BLADDERSTONES a dvojiceHOLEČEK & MARCEL PROJECT. Oslavenecký koncert začne ve 21.00 hodin.

Uši a duši svých čtenářů portál premiérově potěšil v roce 2106. Jak říká editor webovek Luboš Hnát, tehdy šlo o spontánní nápad představit pražskému publiku jednu kapelu z východních Čech.

The Bladderstones vznikli ve Slaném v roce 2012, kdy kytaristu Tomáše Frolíka a baskytaristu Johnnyho Judla doplnil hráč na bicí nástroje Tomáš Náprstek – toho později nahradil Michael Nosek. Skupina obdržela řadu prestižních ocenění, třeba ‘Nejlepší počin na české bluesové scéně 2015‘. Debutovala albem Bored Of Love (2014), které ovšem považuje spíše za demo. O tři roky později vyšla deska Without Cover. Trio momentálně pracuje na své třetí nahrávce, která má spatřit světlo světa příští rok. Svůj styl muzikanti sami označují jako power/grunge/blues.

Dvojice zkušených muzikantů Honza Holeček a Pavel Marcel vystupuje od roku 2020. Jejich repertoár původně tvořily songy Neila Younga, Cata Stevense nebo Johnnyho Cashe. Postupně začali skládat autorské písně a jejich aktivita vyústila v natočení prvního alba Light Up Your Fire, které letos 8. dubna vydal Supraphon. Zaznamenáno na něm je pět převzatých a čtyři vlastní songy. Desku doprovází stejnojmenný videoklip, pod kterým je podepsán uznávaný režisér Michal Skořepa. Hudebníci se chystají na velké turné, na němž budou vystupovat buď v akustickém duu, nebo v rockovější ‘elektrické‘ variantě za doprovodu baskytary a bicích.

Výjimečný dvojkoncert v pražském Vagonu si lze užít 26. dubna večer. Vstupenky za 250 korun budou k dostání přímo na místě.

Rockový svět je webový magazín přinášející původní reporty z koncertů klubové scény i z velkých show zahraničních hvězd. Přečíst si můžete také rozhovory se známými či méně známými muzikanty, ale rovněž s fotografy, novináři či zvukaři – zkrátka se všemi, kteří formují svět bigbítu. Na webovkách najdete i recenze desek a hudebních publikací.

Související odkazy:
www.rockovy-svet.cz
www.facebook.com/RockovySvet
www.facebook.com/events/939641803419274


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 565

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *