RockShock

Internetový rockový magazin

Nová košická metalcorová formácia Breaking The Tarot zverejňuje svoj prvý singel

Text: Breaking The Tarot
Foto: archív skupiny

Napriek tomu, že je BREAKING THE TAROT novým pojmom na slovenskej metalovej scéne, nejedná sa o žiadnych neskúsených zelenáčov. To chcú dokázať aj svojim úplne prvým singlom s názvom Victim. Vznik kapely sa datuje k máju 2021 a je poskladaná z muzikantov so skúsenosťami v kapelách Meredith, Fictive Marry, Within Silence, Dementor, God Defamer.

Kapelu založil René Blahušiak a o výbere spoluhráčov povedal: „Chcel som konečne robiť muziku, ktorá ma baví, a zároveň sa obklopiť ambicióznymi hudobníkmi so skúsenosťami. Dôležité pre mňa bolo, aby sme boli všetci naladení na rovnakú vlnovú dĺžku nielen mentálne, ale aj hudobne. S chalanmi sme si sadli a rozdelili úlohy tak, aby každý prispel tým, čo najlepšie vie, a kapela mohla napredovať.“

Skladba Victim vyšla 8. apríla 2022 v podobe official lyric videa na YouTube kanáli kapely. Zo streamovacích médií je už Victim možné nájsť na Spotify. O uvedení na ďalších platformách bude kapela informovať prostredníctvom svojich stránok na sociálnych sieťach (FB, Instagram).

„Victim sme spracovali v podstate ako jednu z našich prvých skladieb a bolo nám hneď jasné, že toto bude adept na prvý singel BTT. Jedná sa o song v modernejšom metalcorovom poňatí s gitarovými riffovačkami, screamom a melodickým refrénom. Pre vizuál sme zvolili lyric video, ktoré sa myslím veľmi vydarilo a tematicky podporuje textový odkaz. Ten pojednáva o osobe, ktorá podvedie blízku osobu a v určitých momentoch sa cíti a prezentuje ako obeť,“ prezradil spevák Tomáš Nemčík.

Breaking The Tarot aktuálne dokončuje koncertný program a popritom nahrá a uverejní ako ochutnávku pre fanúšikov a širokú verejnosť aj ďalší singel.

„Máme v pláne vydať ešte jeden singel predtým, než skompilujeme materiál na EP alebo regulárny album. V rukáve máme pomerne silný song a veľmi by sme k nemu chceli nahrať aj oficiálny videoklip. Ak všetko pôjde tak hladko ako doteraz, tak by mohol byť vonku už v júni/júli. Týmto by sme chceli dať o sebe vedieť s ešte silnejším akcentom. Radi by sme svojou tvorbou oslovili široké spektrum metalových fanúšikov najskôr na Slovensku a neskôr aj v zahraničí,“ dodáva René.

Súvisiace odkazy:
www.facebook.com/breakingthetarot
www.instagram.com/breakingthetarot
www.youtube.com/channel/UCC7FelLAT4hD-ZZiz19GLmg


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 630

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *