RockShock

Internetový rockový magazin

RCZ – Rammstein Tribute Show rozpálili českobudějovickou Vltavu

1. dubna 2022, České Budějovice, KD Vltava

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V pátek 1. dubna 2022 se konal v českobudějovickém kulturním domě Vltava koncert kapel RCZ – Rammstein Tribute Show a Metal Mode. Při příchodu do kulturního domu jsem musela obdivovat velké pódium, zázemí pro účinkující i rozlehlé prostory v předsálí.

Ve 20.00 hodin začal koncert, který odstartovala kapela METAL MODE, která hraje ty největší hity od světově známé kapely Depeche Mode v metalovém či rockovém podání. A jak říkají kluci z kapely, nejedná se o žádný revival, ale je to ‘poctivej metalovej band‘. První peckou byla A Question Of Time, která přilákala k pódiu mnohé fanoušky. Metal Mode hráli, jak slíbili, jednu pecku za druhou. Nemohla tudíž chybět jedna z nejznámějších skladeb Enjoy The Silence, při které oba kytaristé zavítali mezi křepčící fanoušky a užívali si koncert přímo s nimi. Závěrečný přídavek Personal Jesus sklidil obrovský potlesk.

Po nezbytné úpravě pódia začala ve 21.30 hodin obrovská pódiová show v podání kapely RCZ – RAMMSTEIN TRIBUTE SHOW. Toto hudební těleso považuji za jednu z nejlepších revivalových kapel německých Rammstein. Součástí koncertu byly jak věrně odehrané písně, tak i kostýmy a pyrotechnické efekty. V repertoáru nechyběly ty největší pecky kapely Rammstein od roku 1995 až po současnost. V dnešní téměř dvouhodinové show proto nemohly chybět megahity Amerika, Radio, Rammstein, Du Hast, Engel a spousta dalších. Na závěr zazněla i hitovka Ich Will.

Frontman RCZ Tom Lindemann a jeho gesta, kostým, pohyby, pyroefekty, to byla pastva pro oči. Měla jsem pocit, že se dívám na originální Rammstein. Při koncertě se nikdo ani na minutu nenudil, pořád se na pódiu něco dělo. Fanoušci si užívali skvělou show a zpívali spolu s kapelou. Kluci by si zasloužili narvaný kulturák. Bohužel, o této akci moc lidí nevědělo, což je velká škoda. Byl to zážitek, na který se jen tak nezapomíná, já osobně jsem byla vystoupením maximálně nadšená.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Zhlédnutí: 2715

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *