RockShock

Internetový rockový magazin

Powermetalová skupina Donor vydává album Devět křížů

Text: Donor

Začátkem roku představila valašská powermetalová formace DONOR videoklip k titulní písni Devět křížů nového alba, kde odkazuje na legendu obce Lesní Hluboké. Nyní již brzy spatří světlo světa i kompletní stejnojmenné album.

Jde o druhou plnohodnotnou desku kapely, která zde dala vyniknout svému aktuálnímu zvuku. Deska zahrnuje deset skladeb a s celkovou stopáží přes 46 minut nabízí posluchačům jak rychlé pecky, tak i pomalejší kompozice. „Letos slavíme deset let existence a nová deska je bezpochyby to nejlepší, co jsme za celou tu dobu nabídli,“ říká baskytarista a manažer Mira Šipula.

O nahrání alba se ve svém studiu zasloužil kytarista a hlavní skladatel skupiny Michal Banovský, taktovky u masteringu se chopil Roland Grapow. Album zdobí povedený cover art a booklet z dílny finského Darkgrove Design.

Oficiální vydání alba Devět křížů je stanoveno na 23. 4. 2022, kapela zároveň v tento den vystoupí v kulturním domě Brumov-Bylnice, kde proběhne i křest. Od tohoto data bude album k dostání v prodeji na všech koncertech a také bude dostupné na platformách Spotify, Apple Music a YouTube.

Aktuální sestava Donor:
Jožka Fritschka – zpěv
Michal Banovský – kytara
Miroslav Husek – kytara
Mira Šipula – baskytara
Roman Mužikovský – bicí

Související odkazy:
www.skupinadonor.cz
www.facebook.com/skupinadonor
www.bandzone.cz/skupinadonor


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 643

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *