RockShock

Internetový rockový magazin

Tindersticks vydávají best of album, naživo je představí na Colours Of Ostrava a v Arše v rámci turné k 30. výročí

Text: Arts Marketing

Britská kapela TINDERSTICKS vydala 25. března nové album Past Imperfect: The Best Of Tindersticks ʼ92–ʼ21, které kromě písní z jejich třicetiletého působení na scéně nabízí i novou skladbu Both Sides Of The Blade. Kapela také zpřístupnila fanouškům první část svého on-line archivu s mnoha unikátními materiály mapující první dekádu jejich působení na scéně. Své největší hity představí Tindersticks také českému publiku, když v červenci zahrají nejdřív v rámci festivalu Colours Of Ostrava a následně také v pražském Divadle Archa.

„Všechny chyby, které jsme během těch třiceti let udělali, jsou naše chyby. Pokud bylo něco špatně, pak to bylo jen proto, že jsme se tak pro to v danou chvíli rozhodli. Rozhodli jsme se, jací chceme být, a hned jsme to udělali. Jsem na to hrdý. Stále jsme tady, stále jsme spolu spojeni, hrajeme a všechno se děje dle toho, jak my chceme. Nevybavuju si mnoho kapel, které by na tom byly stejně jako my,“ komentuje působení Tindersticks jeden z jejich zakládajících členů Stuart A. Staples.

V Praze zahráli Tindersticks poprvé v září 1992 jako předkapela zdejšího prvního vystoupení Nicka Cavea, v Arše se kapela naposledy představila v roce 2016. Na koncert v Divadle Archa jsou vstupenky stále v prodeji v síti GoOut nebo na pokladně divadla.

19. ročník festivalu Colours Of Ostrava proběhne od 13. do 16. července 2022 v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. K již potvrzeným zahraničním jménům patří THE KILLERS, TWENTY ONE PILOTS, MARTIN GARRIX, LP, FRANZ FERDINAND, KINGS OF CONVENIENCE, MEDUZA, YOUSSOU NʼDOUR a řada dalších. Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal.

Zakládající členové – Stuart A. Staples, kytarista Neil Fraser a klávesista David Boulter – pocházejí z Nottinghamu. Od roku 1991, kdy se z Asphalt Ribbons přejmenovali podle krabičky zápalek nalezené Staplesem na pláži v Řecku na Tindersticks, dosáhli všeho od vystupování v Royal Albert Hall až po duety s Isabellou Rossellini. Baryton Stuarta A. Staplese byl přirovnán k Leonardu Cohenovi, Nicku Caveovi či Scottu Walkerovi. Natočili mnoho kritikou ceněných alb a fanoušci je doslova zbožňují. Francouzská režisérka Claire Denis, které svou hudbou pomohli Tindersticks dotvořit osm filmů, je kdysi výstižně charakterizovala: „Podivná kombinace násilí a lyričnosti.“ Na těsném propojení své hudby s filmem ale Tindersticks pracovali i sami: ve videoklipech nebo naposled ve Staplesem režírovaném filmu Minute Bodies: The Intimate World Of F. Percy Smith o průkopníkovi kinematografie Franku Percym Smithovi.

Související odkazy:
www.tindersticks.co.uk
www.facebook.com/tindersticksofficial
www.twitter.com/tindersticksuk
www.instagram.com/tindersticks_uk


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 585

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.