RockShock

Internetový rockový magazin

Kladno přispěje také na pomoc Ukrajině

Text: Inflagranti

Největší akce na pomoc Ukrajině ve středních Čechách proběhne už tento týden na Kladně. Pořadateli jsou DK Kladno a Farní charita Kladno. S celou myšlenkou původně přišel kladenský básník IAm Anděl.

„Víkend po 24. 2. 2022 mě napadla myšlenka zrealizovat benefiční koncert pro Ukrajinu. Po několika telefonátech jsem tuto myšlenku dal na sociální sítě a začali mě kontaktovat přátelé a lidé z celé republiky. Chtěl bych těmto několika stovkám lidí poděkovat, společně všichni táhneme za jeden provaz. Z celého mého srdce děkuji,“ říká skromně básník, autor myšlenky a tohoto projektu IAm Anděl.

Ten získal podporu KD Kladno, řady umělců z celé republiky a následně přijal nabídku manažera v kultuře Filipa Zoubka. Tato dvojice postupně zapojila další desítky dobrovolníků včetně občanů Ukrajiny žijících v Kladně, kteří společně se soukromými dárci a církevními organizacemi organizují materiální sbírku a aktivně pomáhají lidem prchajícím z válečných oblastí. Prvním mediálním partnerem se staly Kladenské listy.

Mezi Kladnem a Ukrajinou byl vytvořen ‘Most pomoci‘. Nákladní dodávky vozí zdravotnický materiál přímo do zasažených míst a na cestě zpět pak zajišťují transport ukrajinských žen a dětí do bezpečí v okolí Kladna.

„Pořádáme koncert, který pomůže lidem v těžké situaci na Ukrajině, ale i pro Ukrajince, kteří zde žijí nebo v posledních dnech přijeli do města. Těším se, že na akci přijdou, a dáme jim tak jasně najevo, že nám na nich záleží,“ dodává vedoucí produkce Filip Zoubek.

Kladno pro Ukrajinu – program:
Pondělí 14. 3. – Stužkový den pro Ukrajinu
Sbírkový den, prodej modrožlutých stužek, které šily ukrajinské ženy z Kladna. Po celý den budou v ulicích města dobrovolníci.

Středa 16. 3. od 17.00 hod. – koncert Kladno pro Ukrajinu
Koncert na dvou scénách Kulturního domu Kladno.
Line-up koncertu (2 scény – velký i malý sál):
ČESKÉ SRDCE, MARTA JANDOVÁ s kapelou, MICHAL PROKOP TRIO, VANUA 2, DJ ROXTAR, INFLAGRANTI, WAIT, JAROSLAV BULSARA BŘESKÝ a PRAGUE QUEEN, BOHUŠ MATUŠ, MAGDA MALÁ, LUCIE REVIVAL, STRING LADIES, CARPATIA CASTLE, FILIP ZOUBEK a THE BLUES Q, THE FURNITURES, PETR HODEK, JARY TAUBER, NATY KELEŠOVÁ, LEONA ŠENKOVÁ, JAKUB NOHA BAND, SBOR HUDBY a PETR RANDULA, DENISA LANGROVÁ, LUNED HET, MOPED 56

Všichni vystupující, pořadatelé i technika pomáhají bez nároku na honorář. Vstupné dobrovolné. 100 % výtěžku z koncertu jde na konto Charity Česká republika, sbírkový účet č. 55660022/0800 VS 104.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 599

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *