RockShock

Internetový rockový magazin

Solar System vypustili do světa první ochutnávku z připravovaného alba

Text: Jiří Olszar

Havířovští SOLAR SYSTEM přímo uhánějí ke svému již třetímu albu, které by se mělo dočkat svého vydání ještě v letošním roce. A právě uplynulý víkend představili první ukázku v podobě singlu Být tam dřív, ke kterému natočili i poutavý videoklip.

Solar System nesou svůj (hudební) kříž na zádech podobně jako frontman Oto Gajdoš v klipu už dvanáct let a svým způsobem jsou i velice aktivní. Po dvou demo nahrávkách už stihli vydat i dvě oficiální alba, ke kterým již brzy přibude třetí zářez na diskografické pažbě. A jak aktuální novinka Být tam dřív naznačuje, skupina maličko stáčí kormidlo směrem k rozbouřeným powermetalovým vodám, kde jsou patrné i jemné vlny symfo metalu.

Vše to ve výsledku zní hodně svěže a patřičně naštvaně i našlapaně, přesto si kapela zachovává svou léty ‘udržovanou‘ tvář, kterou nejen věrní fans bezpečně poznají. Typická a nesmírně kvalitní kytarová práce Petra Štraucha a charismatický vokál a přemýšlivé texty Oty Gajdoše, ve kterých bezmezně využívá krásu rodného jazyka, jsou právě těmi typickými znameními, která skupinu doprovázejí od samotných začátků. Od poslední desky Synchronicita (2020) je nedílnou součástí i mladý bubenický talent Honza Gajdoš a zkušený baskytarista Martin Vaněk, kteří dodávají celkovému soundu ten správný powermetalový drajv.

Patřičně kvalitní je i zvuková stránka. Základ byl položen v jablunkovském GM Studiu pod dohledem Martina Roženka. Mastering pak nese nálepku světové úrovně, neboť jej má na svědomí nesmírně zkušený americký zvukový mistr Maor Appelbaum, jehož rukama prošly nahrávky takových kapel, jako jsou například Annihilator, Armored Saint, Dokken, Faith No More, Mayhem, Queensrÿche, Sabaton, Sepultura, Voivod a spousta dalších. O zajímavě zpracovaný videoklip se pak kompletně postaral Michal Viečorek z Woll Design, který s kapelou spolupracoval i na minulých klipech, a kameraman Michal Krause.

Singl a klip Být tam dřív je zároveň i tichou vzpomínkou na vydavatele Jura ‘Immortala‘ Haríňa ze Slovak Metal Army, pod jehož křídly vyšlo i zmiňované album Synchronicita. Ten bohužel svůj kříž donesl do cíle dřív, než by si kdokoliv přál. Aktuální počínání Solar System ale jistě shora sleduje a musí být spokojen.

Související odkazy:
www.facebook.com/profile.php?id=100040087672487
www.bandzone.cz/solarsystem1


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 576

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *