RockShock

Internetový rockový magazin

November 2nd ve skladbě Island posouvají svůj rock až ke ‘špinavému‘ soulu

Text: BrainZone Promotion

Česká kytarová kapela NOVEMBER 2ND vydává nový singl Island. Svůj alternativní rock v něm posouvá až k hranicím ‘špinavého‘ soulu. Za produkcí skladby stojí český producent Boris Carloff, mixu se ujal několikanásobný držitel Grammy Tchad Blake, který stojí za zvukem The Black Keys, Arctic Monkeys nebo Pearl Jam.

Skladba Island vznikala v pražském studiu Soundevice. Producent Boris Carloff vzal rockový základ písničky Island a přirozeně do něj společně s kapelou začlenil vlivy hip-hopu a soulu. „Na November 2nd mě baví jejich nekompromisní a otevřený přístup k hudbě. Díky tomu jsme mohli ve studiu experimentovat. Hned na začátku nahrávání jsem jim navrhl změnit celkový rytmus skladby tak, aby vycházel více z hip-hopu. Bez problémů to přijali a nahráli základy hned napoprvé a v podstatě jsme na nich nemuseli měnit ani notu,“ popisuje producent.

Kapelu pak nechal dohrát další retro reverbové kytarové party, zkreslené fender piano a typické několikavrstvé soulové vokály. Zvuk doplnil úvodním motivem smyčcového orchestru. „Spolupráce s Borisem na Island byla velice kreativní. Poprvé jsme stavěli písničku od rytmiky, a ne od vokální linky. Vlastně jsme ji úplně rozbili a vystavěli znovu, přitom si ale zachovala svou původní syrovost i kytarový zvuk typický pro November 2nd,“ říká zpěvačka Alexandra Langošová.

Velký vliv na výsledný sound má podle ní také Tchad Blake, který Island mixoval. Je proslulý výstředními zkreslenými zvuky a prostory. Většinu z nich dosahuje pomocí neortodoxních metod. „Na albech, pod kterými je podepsaný, jsme vyrůstali. Jeho přínos pro atmosféru skladby, kterou ještě více umocnil, je obrovský,“ doplňuje zpěvačka a dodává, že kontakt kapely s Tchadem Blakem zprostředkovala písničkářka Suzanne Vega, se kterou byli November 2nd na turné.

Související odkazy:
www.november2nd.net
www.facebook.com/november2ndband
www.youtube.com/user/november2ndmusic


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 577

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *