RockShock

Internetový rockový magazin

Magdalena Kožená a Ondřej Havelka s Melody Makers připravují na závěr jara tohoto roku sérii koncertů

Text: Zdena Selingerová

Světoznámá mezzosopranistka MAGDALENA KOŽENÁ se na krátký čas vrátí k lehčím múzám. Společně s ONDŘEJEM HAVELKOU a jeho MELODY MAKERS po pěti letech opráší americké muzikálové melodie na jarních koncertech v Bratislavě (17. 5.), Plzni (22. 5.), Praze (23. 5.) a Ostravě (17. 6.). Poslouží jim k tomu písně vtipného a oduševnělého autora Colea Portera.

Magdalena Kožená patří mezi nejproslulejší pěvkyně současnosti, což dokládá řada domácích i zahraničních ocenění. Je pravidelným hostem předních světových a koncertních pódií a vyhledávanou operní pěvkyní, které aplaudují přední operní domy celého světa – newyorskou Metropolitní operu či londýnskou Covent Garden nevyjímaje.

Už dlouho překvapuje své posluchače originálními projekty, v nichž s elegancí a virtuositou sobě vlastní cestuje všemi historickými epochami klasické hudby. Hity Colea Portera patří dnes k americké klasice a vrací se k nim kdejaký světový interpret, v poslední době třeba (dnes asi nejuznávanější jazzový zpěvák současnosti) Gregory Porter.

Magdalena zazpívá proslulé hity Colea Portera za doprovodu Ondřeje Havelky a jeho orchestru, který představuje světovou špičku v oblasti autentické interpretace jazzu, swingu a taneční hudby 30. let 20. století. „S Ondřejem se známe dlouhá léta, pracovně jsme se mnohokrát sešli při nejrůznějších projektech. Když jsem v roce 2016 dostala od několika koncertních domů v rámci svých tzv. evropských rezidencí volnou ruku a mohla si zvolit umělce, s nimiž budu vystupovat, a vybrat hudbu, kterou publiku nabídneme, vymysleli jsme s Ondřejem Havelkou porterovský program. Před naším společným turné s Melody Makers mě ještě čeká dost zpívání po Evropě, ale na ponor do světa jazzových muzikálových melodií se už zase moc těším,“ říká Magdalena Kožená.

Na koncertech zazní slavné melodie Night And Day, I’ve Got You Under My Skin, Love For Sale či Begin To Beguin. Po dvou letech půstu, kdy koncerty a divadelní představení nahradily online projekty, budou mít diváci možnost naživo posoudit šarm a současné pojetí těchto nesmrtelných melodií.

Detaily koncertů:
17. 05. od 19.00 hod. – Bratislava, Stará tržnica
22. 05. od 19.00 hod. – Plzeň, Měšťanská beseda
23. 05. od 20.00 hod. – Praha, Palác Lucerna – Velký sál
15. 06. od 20.00 hod. – Ostrava, Dům kultury

Vstupenky na všechny koncerty k dispozici na www.ticketportal.cz a www.ticketportal.sk.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 966

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *