RockShock

Internetový rockový magazin

Rybičky 48: Hrát budeme věčně, stejně jako The Rolling Stones

Text: Iva Pavlousková

Česká pop-punková kapela RYBIČKY 48 byla hostem Music Studio Live Frekvence 1. Do éteru zahrála živě Američan z Poličan, My ještě nejsme starý a Jednou mi fotr povídá. Součástí vystoupení byl i rozhovor s frontmanem a zpěvákem Kubou Rybou. S moderátory Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem se bavili o otužování, otcovství, plánech na trio, ale i vystoupeních kapely.

Na začátku rozhovoru prozradil Kuba Ryba, že zimu má rád od té doby, co se otužuje na zahradě v plechové vaně. Dodal: „Nejvíce miluju, když je tam krusta 3–4cm ledu, protože tu už si musíš rozbít sekerou a už jsi z půlky Viking.“ Když už je ale venku takových minus dvacet, tak to moc příjemné není, to má pak spíše omrzliny z ledové vody, než aby si to užil.

Během pandemie se Kubovi Rybovi narodil syn; k otcovství se smíchem řekl: „Podle mě jsem pořád stejný hovado, jenom mám dítě.“ Nicméně skončil například s kouřením, aby malému nedával hned špatné příklady. Takže k určité změně přece jenom došlo. Chlapečkovi dali velmi nezvyklé jméno Lemmy, které vzniklo z původního návrhu manželky Lenny, zpěvákovi to ale znělo více jako jméno vhodné pro holčičku. Prosadit Lemmyho u českých úřadů prý nebyl problém, protože není první u nás. Zpěvák skládá písničky vždy o tom, co právě prožívá. Proto vznikly songy jako Ty vole, já budu táta nebo Svatební hymna.

Prozradil také, že má nyní hotové v šuplíku i nějaké dětské písničky. Dodal: „Do budoucna, až jich dám více, bych se chtěl spojit s Pokáčem a Voxelem, který už mají taky děti. Vždy jsme si sedli lidsky a textařsky jsou oba úžasný.“ Prý se máme těšit na novodobé trio podobné duu Svěrák a Uhlíř.

Jako první písničku zahrála kapela Rybičky 48 do éteru Frekvence 1 osvědčenou vypalovačku Američan z Poličan, ke které natočila klip v USA. I díky Americe se následující rozhovor stočil ke kloboukům. Zpěvák jich má doma sice asi sedm, ale stále nosí jeden černý, který je sice celý od psích chlupů a taky smrdí po něm, ale je to srdcovka. Jako další si vybrali veselou a skočnou skladbu My ještě nejsme starý. Slibují, že ji budou hrát, dokud nebudou starý, takže věčně jako The Rolling Stones. Jako třetí zahráli starou rockovou píseň Jednou mi fotr povídá, u které Kuba Ryba zavzpomínal, že to byla první písnička, kterou se naučil hrát na baskytaru.

Na závěr rozhovoru pozval zpěvák posluchače Frekvence 1 na velkolepé oslavy kulatin Rybiček 48 s názvem 20 let rock’n’rollu, vy buzny!, která proběhne 20. 10. 2022 v O2 areně. S moderátory Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem se rozloučil s tím, že se v létě uvidí na Paráda festu Frekvence 1, kde kapela zahraje v sobotu 13. srpna na Konopišti.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 613

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *