RockShock

Internetový rockový magazin

Rot Kart Fest bude letos pomáhat malému Dominikovi z Velkých Losin a organizaci Šance Olomouc

Text: Jiří Olszar

Přestože se pořadatelé Rot Kart Festu chystají teprve na třetí ročník, již během předchozích dvou let stihli oslovit spoustu rockových a metalových fanoušků, kterým nejsou lhostejné osudy jiných, zejména pak nemocných dětí, kterým Rot Kart Fest primárně pomáhá. Letošní ročník, který se uskuteční 27. a 28. 5. 2022 v areálu Za sýpkou ve Velkých Losinách, bude pomáhat malému Dominikovi z Velkých Losin a organizaci Šance Olomouc, o. p. s., která již od roku 1991 pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem a jejich rodinám na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Dva festivalové dny se tak ponesou nejen v duchu pomoci nemocným dětem, ale samozřejmě i v duchu skvělé muziky, o kterou se postarají špičkové kapely česko-slovenské rock/metalové scény. Původně potvrzená mezinárodní formace Welicoruss se musela kvůli krytí termínů omluvit, a tak ji fanoušci uvidí až v létě v rámci pořadatelsky propojeného charitativního festivalu HellPdays. Jinak se ale mohou příznivci Rot Kart Festu těšit na tradiční účastníky, crossover/hardcorové FORREST JUMP, kteří se po personálním zemětřesení mají opět čile k světu. I havířovští BASTARD jsou stálým hostem festivalu. Tentokrát přijedou ‘vyzbrojeni‘ i novou muzikou. Ze Slovenska dorazí se svou kapelou charismatický zpěvák PAĽO DRAPÁK, kterého si dříve narození fanoušci pamatují jako bývalého frontmana legendární skupiny Metalinda.

Skvělá vystoupení zde předvedla i novojičínská PORTA INFERI a svým drsným powercorem potěší publikum i letos. Zkušeností na rozdávání má určitě rocková legenda MORAVA, která letos oslaví už své 35. narozeniny. Zkušení jsou i poděbradští RIMORTIS, kteří určitě nepřijedou s prázdnou. Už za pár dní totiž představí světu svou novinku Věčnost živlů. K patrně nejzkušenějším pak budou patřit znojemští speedmetaloví nestoři OCELOT. Přestože jejich historie sahá až do roku 1979, pořád to tlačí silou parního válce. Skupina ALŽBĚTA z Nového Bydžova už toho také docela dost pamatuje. Loni oslavila 10 let od znovuvzkříšení albem Pavučina. Se zbrusu novým CD See The Signs na festival vyrazí i symphometalová kapela LADY KATE, podobně jako třeba olomoucká heavy parta PERSEUS, která své novorozené dítko pokřtila jménem Mor. LAUTR z Ostravy přiveze nejen svůj debut Půlnoční anděl, ale i nový singl Oceán a možná i něco navíc. Nové kousky z alba Panoptikum pak vytáhnou punkrockoví PRYOR a celou soupisku uzavírají powermetaloví DONOR, kteří svou novou desku Devět křížů vydají už na jaře.

Pro další aktualizované informace nezapomeňte sledovat oficiální festivalové stránky či facebookové profily. Právě na Facebooku totiž probíhají tradiční dražby, jejichž výtěžek rovněž půjde na pomoc dobré věci.

Vstupenky jsou momentálně k mání za 490 Kč v předprodejní síti TicketLIVE – www.ticketlive.cz. ZTP a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Související odkazy:
Web – www.beneficni-koncert.cz
FB skupina – www.facebook.com/groups/331186435555924
FB událost – www.facebook.com/events/607363500551345
FB dražby – www.facebook.com/events/486024953166807


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 831

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *