RockShock

Internetový rockový magazin

Basinfirefest představuje hvězdnou sestavu pro rok 2022

Text: Obscure Promotion

Při obnovení Basinfirefestu po dvouleté pauze pořadatelé v roce 2019 slibovali nový koncept festivalu zahrnující více zahraničních kapel. A jelikož do šestnáctého Basinfirefestu zbývají čtyři měsíce, od zimy doplňovaná sestava festivalu nyní získala headlinera. Tím jsou SAXON.

Britští veteráni Saxon vedle Iron Maiden a Def Leppard patří k průkopníkům nové vlny britského heavy metalu. Jedna z nejúspěšnějších kapel žánru nyní natočila další skvělou, již čtyřiadvacátou desku Carpe Diem, kterou na Basinu v rámci oslav svých čtyřicetin přivezou představit!

Sestava festivalu odehrávajícího se na rozlehlé zelené louce u Spáleného Poříčí nabízí ale víc. Ohromnou party rozpoutá charismatický Leo Moracchioli alias FROG LEAP, který na svém YouTube kanálu přináší milionům diváků hromadu zábavy, stejně jako Finové STEVEʼNʼSEAGULLS, kteří zazářili na Brutal Assaultu i vyprodaném koncertu v Praze. Pusťte si jejich Thunderstruck (www.youtube.com) a pochopíte.

O nevšední zážitek se postará mezinárodní soubor HEILUNG. Rituální temná hudba, koncepční pravěké představení a nástroje jako rámové bubny, chrastění lidských kostí či rekonstruované meče a štíty z archeologických nálezů.

Holandská EPICA na svém osmém řadovém albu pracovala 5 let. Symfometaloví titáni se na něm vydávají zcela filmovou cestou a přinášejí svůj dosud nejvelkolepější opus. Ten připravují též power/heavy legendy BLIND GUARDIAN. Nejen zavzpomínat bude možno s Matěm Ďurindou a jeho triem TUBLATANKA a těšit se lze na legendy progressive metalu SYMPHONY X.

Foto: Jiří Olszar

Moderní směry v čele s charismatickými zpěvačkami budou reprezentovat populární JINJER či INFECTED RAIN, ale též Američané SUICIDE SILENCE jako jedna z prvních deathcorových kapel, jejíž strmý vzestup málem zastavila smrt frontmana.

Své 30. výročí na Plzeňsko přijedou oslavit portugalští vlci MOONSPELL, o ještě pět let déle hrají ROTTING CHRIST, kteří obstáli ve zkoušce času a stali se jednou z předních dark/blackmetalových kapel. K temnějším kapelám budou patřit i hvězdní black/deathers VLTIMAS s bývalými členy Mayhem a Morbid Angel.

Odkaz Chucka Schuldinera připomenou DEATH TO ALL, tribute kapela tvořená původními členy Death, ale také progresivní Němci OBSCURA. V sestavě jsou ale k nalezení i další klasici žánrů, např. PRO-PAIN, DOG EAT DOG, VAN CANTO nebo GRAVE DIGGER, a již několik prvních českých kapel.

Zůstaňte naladěni, další kapely budou přibývat!

Vstupenky – www.basin.cz/tickets
FB událost – www.facebook.com/events/672670189922570

Aktuálně potvrzené kapely: ANNISOKAY, BLIND GUARDIAN, DEATH TO ALL, DOG EAT DOG, EPICA, FROG LEAP, GRAVE DIGGER, GUTALAX, HEILUNG, HENTAI CORPORATION, INFECTED RAIN, JINJER, MOONSPELL, OBSCURA, PRO-PAIN, ROTTING CHRIST, SAXON, STELL/\RIS, STEVEʼNʼSEAGULLS, SUICIDE SILENCE, SYMPHONY X, TUBLATANKA, VAN CANTO, VLTIMAS, WEDNESDAY 13


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 683

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *