RockShock

Internetový rockový magazin

NOC6 – Klubová noc Prahy 6

Text: klub 007 Strahov

V sobotu 19. února se na Praze 6 uskuteční akce NOC6, společný projekt šesti místních hudebních klubů s cílem propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o její programovou nabídku. A to jak jinak než formou více než deseti skvělých koncertů během jedné noci.

Tak jako leckterý jiný večer, i třetí únorovou sobotu 19. února se v šesti klubech šesté městské části Prahy rozezní hudba. Na tom není nic tak divného, na první pohled bude všechno vypadat tak jako jindy, ale přesto bude něco jinak. Čím se tato vystoupení v ‘šestkových‘ klubech budou lišit?

Koncerty v šestici klubů budou toho večera probíhat pod hlavičkou akce NOC6. Ta má podtitul ‘Klubová noc Prahy 6‘ a jejím hlavním účelem je poukázat na to, že Praha 6, která je často v očích Pražanů vnímána jako rezidenční, klidná, ale možná až příliš ospalá městská část, má také svoji aktivní lokální klubovou scénu. A že tahle klubová scéna je relativně bohatá, různorodá a živá. Že jsou zde vedle sebe jak kluby už tradiční s relativně dlouhou historií, tak kluby nedávno založené. Že na ‘šestce‘ vedle sebe najdete jak kluby s divočejším nočním životem, tak kluby s poklidnou atmosférou. Že se tu nacházejí kluby větší, menší, s širokým žánrovým rozptylem, anebo naopak vyhraněné jedním směrem. Přes všechny rozdíly jsou to ale hlavně kluby, které nabízejí svým návštěvníkům bohatý kulturní program a příležitosti k hudebnímu vyžití.

Akce NOC6, kterou podpořila i samotná městská část Prahy 6, společně organizuje šestice klubů (KC Klubovna, klub 007 Strahov, KC Kaštan, Potrvá, Na Slamníku, Balada), během jednoho večera promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co je jim dramaturgicky nejbližší. Klubovna bude elektronicko/rapovou stagí, na které vystoupí HELLO MARCEL, KAPLOS BROS. či rapová dvojice DBKL společně s DJ-producentským duem MINEDATE. V klubu 007 Strahov oslaví 20 let na scéně punk‘n‘billy chuligáni THE GANGNAILS, doprovodí je garage/punk/rock‘n‘rolloví ODD BOYS. Alternativně rocková scéna Kaštanu bude hostit koncert ostřílených kapel OTK a OSWALD SCHNEIDER. V Potrvá se odehraje zřejmě nejklidnější večírek v podání akusticky hrajících IRENY a VOJTĚCHA HAVLOVÝCH. Na Slamníku vystoupí folkrockoví P.R.D.I., zatímco Balada nabídne violence/hardcorovou party s kapelami GALANTI, TRAPPED a IPERITIV.

Vstupné se v jednotlivých klubech bude pohybovat mezi 100–200 korunami a bude nepřenosné. Nejen kvůli tomu, ale hlavně kvůli relativně velkým vzdálenostem organizátoři neočekávají velké přesuny návštěvníků mezi kluby, přesto ve společné organizaci akce vidí velký přínos. „Díky akci NOC6 se k veřejnosti dostanou informace o existenci dalších klubů, o jejich programové nabídce, a tak i o možnostech, kam vyrazit na koncert třeba příště,“ zdůvodňuje realizaci akce Ondřej Kubíček, dramaturg kulturního centra Klubovna. Pokud se toto podaří, bude určitě naplněn hlavní cíl akce, tedy propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o ni.

NOC6 – 19. února 2022 – Praha 6

www.facebook.com/noc6festival


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 536

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *