RockShock

Internetový rockový magazin

Na Rockový Slunovrat se vrací Dubioza Kolektiv

Text: Kryštof Chvojka

Aktuálně jedna z nejžádanějších kapel v Evropě, bosenská DUBIOZA KOLEKTIV, bude jednou z hlavních hvězd hudebního festivalu Rockový Slunovrat. Ten se koná již popatnácté v tradičním termínu první červnový víkend, tedy 3. a 4. června 2022 v Lesním divadle Řevnice.

Dubioza prostředí festivalu moc dobře zná, bude se jednat už o její třetí návštěvu malebného amfiteátru. Balkánský folklor mixovaný s punkem, ska a dubem umí tahle pohodová parta chlapíků v černožlutých mundúrech zkrátka na jedničku. Lze očekávat jak průřez starší tvorbou s hity jako Kažu nebo Himna generacije, tak i songy z nejnovějšího počinu s názvem #fakenews.

Dalším známým jménem, které na Rockovém Slunovratu vystoupí, je pardubická pop-punková sestava VYPSANÁ FIXA, která si v Lesním divadle letos odbude svoji premiéru. Ze zahraničních kapel pak dále vystoupí německá punkrocková kapela GREEN FROG FEET, která si za deset let existence může mezi své úspěchy zapsat koncertování po boku kapel Dog Eat Dog či The Exploited nebo americké zpěvačky P!nk.

Punkrockovou sekci pak dále doplní parta RABIES z Bystřice nad Perštejnem, která objela úspěšné turné po Japonsku a momentálně opět dobývá kluby v České republice. Dalšími potvrzenými jmény jsou například ANETA &THE SOUL UNCLES (funk/soul) složená ze známých muzikantů české hudební scény, NOISETRAP (indie/triphop) nebo hardcore seskupení z Liberce HOPES.

Vstupenky jsou již k dispozici, a to na www.rockovyslunovrat.cz. Další informace o festivalu jsou k dispozici na webových stránkách či oficiálním facebookovém profilu.

Související odkazy:
www.rockovyslunovrat.cz
www.facebook.com/rockovyslunovrat


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 648

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *