RockShock

Internetový rockový magazin

Tedeschi Trucks Band, dvanáctičlenná bluesrocková koncertní senzace, poprvé v České republice! 27. října 2022 v pražském Foru Karlín

Text: Arts Marketing

27. říjen příštího roku by si měli poznačit do kalendářů všichni milovníci blues rocku a výjimečných koncertních zážitků obecně. Vůbec poprvé přijede do České republiky kapela TEDESCHI TRUCKS BAND, kterou předchází pověst jedné z nejlepších živých hudebních formací.

Dvanáctičlenná sestava v čele s manželskou dvojicí, zpěvačkou a kytaristkou Susan Tedeschi a virtuózním slide kytaristou Derekem Trucksem, v níž nechybí dechová sekce nebo dva bubeníci, vyniká na koncertech obrovskou energií a muzikantským mistrovstvím. Ve své hudbě spojují blues, roots rock, soul i jazz, za svůj debut Revelator získali v roce 2012 Grammy v kategorii ‘Nejlepší bluesové album‘ a několikrát se jako ‘Kapela roku‘ stali držiteli prestižních Blues Music Awards. Koncert na sezení proběhne v pražském Foru Karlín, vstupenky jsou v prodeji od 29. listopadu v síti Ticketmaster. Koncert pořádá agentura Liver Music v rámci festivalu BlueFest.

„Půjde o největší koncertní bluesovou událost sezony a splnění snů mnoha fanoušků této hudby. Tedeschi Trucks Band jsou nejčastějším jménem, které si návštěvníci našich akcí přejí. Snažili jsme se o ně několik let, je to obrovský úspěch,“ zdůrazňují Petr Pošvic a Radim Svatoň z pořádající agentury Liver Music.

„Jejich vystoupení představují dvě hodiny čisté radosti, kdy s nimi navážete velmi těsné citové spojení,“ uvádí zahraniční recenze reakci jednoho z návštěvníků koncertu Tedeschi Trucks Band. A recenze dodává: „Jejich živá hudba má sílu nákladního vlaku. Skvěle zní zpěv Susan Tedeschi a Mikea Mattisona. Téměř transovní kytarová sóla Dereka Truckse vystřelila řadu návštěvníků na jinou planetu. Každý z muzikantů postupně předvedl neobyčejné mistrovství, ať už na bubny, klávesy, baskytaru, zpěv, nebo samozřejmě na slide kytaru.“

Tedeschi Trucks Band vznikli v roce 2010 jako společný projekt manželů Dereka Truckse a Susan Tedeschi, které web NPR charakterizuje jako „dva z nejlepších rootsrockových hudebníků své generace“. Od založení objeli celý svět a všude jsou jejich živá vystoupení netrpělivě očekávána – od vyprodaných koncertů ve Spojených státech přes Evropu a Japonsko až po letní turné Wheels Of Soul, které je jejich koncertní vlajkovou lodí.

Jako zatím poslední nahrávku vydala kapela živé dvojalbum Layla Revisited (Live At LOCKNʼ) s hostujícím kytaristou Treyem Anastasiem, které zachytilo dnes již legendární živé provedení klasické desky kapely Derek And The Dominos. Jejich diskografie dále zahrnuje studiové nahrávky Signs (2019), High & Mighty EP (2019), Let Me Get By (2016), Made Up Mind (2013) a Grammy oceněný debut Revelator (2011), dále živé záznamy nominované na Grammy Live From The Fox Oakland (2017) a Everybody’s Talkin’ (2012).

V letošním roce se kapela vrátila do studia, aby napsala a nahrála řadu nových písní na další album. Výsledkem je rozsáhlá a konceptuální série nahrávek, která vypadá jako jeden z nejzajímavějších projektů v historii kapely. Album se připravuje k vydání na rok 2022.

Tedeschi Trucks Band tvoří Susan Tedeschi (kytara, zpěv), Derek Trucks (kytara), Gabe Dixon (klávesy, zpěv), Brandon Boone (baskytara), Tyler ‘Falcon‘ Greenwell (bicí), Isaac Eady (bicí), Mike Mattison (zpěv), Mark Rivers (zpěv), Alecia Chakour (zpěv), Kebbi Williams (saxofon), Ephraim Owens (trubka) a Elizabeth Lea (trombon).

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketmaster. Koncert pořádá v rámci série BlueFest agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=gCL4o6i5934
www.youtube.com/watch?v=fuHWqBsZi_c
www.youtube.com/watch?v=kz-q8n8sfKo

Koncerty připravované agenturou Liver Music:
THE RESIDENTS (USA) – 26. 1. 2022 – Praha, Palác Akropolis
WALTER TROUT (USA) – 4. 2. 2022 – Uherský Brod, Blues On The Road
WALTER TROUT (USA) – 2. 2. 2022 – Praha, Lucerna Music Bar
WILLE & THE BANDITS (UK) – 28. 4. 2022 – Praha, Zasekávák
KEBʼ MOʼ (USA) – 9. 5. 2022 – Praha, Divadlo Archa
LARKIN POE (USA) – 26. 5. 2022 – Praha, Lucerna Music Bar
BETH HART (USA) – 7. 6. 2022 – Praha, O2 universum


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 521

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.