RockShock

Internetový rockový magazin

Insania – 1. vinylové vydání alba z roku 1996. Vinylový svět je šílený… přidejte se k němu!

Text: František ‘Berry‘ Březina

Vinyly letí a my s nimi letíme dál a je to pořád dobře. I když nás u první námi vydané velké desky INSANIA, kterou byl v roce 2008 titul RockʼnʼFreud na bílém vinylu, ani ve snu nenapadlo, že situace během 14 let nabere takový vítr.

Během těch roků vyšlo Insanii celkem 6 řadových alb na velkých 12″ vinylech, z toho čtyři ve své době jako novinky a dvě reedice. Historická vydání se týkala debutu Crossafade s alternativním obalem a páté řadovky Trans-Mystic Anarchy, která nyní rozšiřuje vůbec první vinylová edice druhého velkého alba God Is Insane… Join Him! původně z roku 1996.

Reedice 25 let starých desek skýtají pro vydavatele kouzlo nechtěného – čtvrtstoletí lze totiž ve světě vztahu grafiků k zálohování připodobnit k pádu dat do Macochy. Tedy stručně – přes vyvinutí maximálního úsilí nebyla žádná dobová data lokalizována.

Nastala tedy fáze kompletní rekonstrukce obalu při zachování jeho původního ducha, pátrání po dobových zdrojích obrazů, focení bookletu a dalších milých kratochvílí. Zvuková stopa byla mezitím velmi citlivě remasterována Ecsonem Waldesem ve studiu Biotech, a je tak nemalou přidanou hodnotou této reedice. Album přes jehlu uslyšíte tak, jak to doposud nebylo možné.

O jedenácti víceméně velmi svižných zastaveních, ze kterých se skládá, nemá smyslu se rozepisovat – každý jeden song je za těch 25 let absolutně prověřený hit, tak jak je uměla a stále umí vygenerovat jen tahle kapela – milovaná i nenáviděná Insania, která právě tímhle albem stanovila svůj nový vývoj směrem k zálibě v absurditě, astrálnu a psychedelii.

Absurditu v případě tohoto vydání podtrhujeme barvou vinylu, kterou je zdánlivě nesouvisející jedovatá žlutá v barvě zvýrazňovače. Majitelé původní CD edice možná vytuší, odkud poryv jedu vane, nicméně pro konzervativnější fanoušky a sběratele máme pár kusů v klasické černé barvě určené výhradně pro poštovní objednávky přes online store vydavatele.

Berry & Magick Disk Musick (online store & record label)
www.madmusick.cz/online_store

Titul – Insania – God Is Insane… Join Him!
Vydavatel – Magick Disk Musick
Datum vydání – 5. prosince 2021
Žánr – crossover, hardcore
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo – LP, MDM-XXVIII

Související odkazy:
www.insania.cz
www.facebook.com/insaniacz


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 579

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *