RockShock

Internetový rockový magazin

Hudba Praha Band vydává debutové album Barevný sny

obala alba

Text: Warner Music

Pro HUDBA PRAHA BAND, respektive její protřelé protagonisty, je album nazvané Barevný sny paradoxně debutovým albem. Po rozpadu původní skupiny Hudba Praha letos natočila nová formace své první album a vydává ho na CD, LP a na digitálních službách.

V roce 2015 se skupina Hudba Praha rozštěpila na dvě části. Kytarista Vladimír Zatloukal spolu s několika dalšími původními členy Hudby Praha včetně svého mladšího bratra Bohumila Zatloukala založil Hudba Praha Band. V sestavě na právě vydaném albu doplňují bratry Zatloukaly a Jiřího Jelínka Jamajka Koblicová a Daniela Litváková-Čelková ze zmíněného původního kapelního složení a dále frontman Zdeněk Hnyk, Tomáš Stloukal a Jakub Douda.

Na album zařadili novinky, které vznikly v uplynulých dvou letech, a dále dvě skladby, které fanoušci už znají v koncertním provedení (Barevný sny a Někdo jde bytem), a dvě ‘pákovky‘, které nebyly nikdy natočené ve studiu (Nech toho, nech toho a Miláčku).

„Seřadit a vymyslet pořadí tak, aby to všechno dávalo smysl, je tak trochu Rubikova kostka. Nakonec se, doufám, vše povedlo a při poslechu nás nic neruší. Střídání všech možných hudebních poloh je někdy až překvapivé. A to je přesně to, o co nám šlo,“ přibližuje přípravu alba Bohumil Zatloukal.

Všechny písně jsou původní a jejich autory jsou členové kapely s nepopiratelnou tvůrčí převahou bratrů Zatloukalů. „Chtěli jsme natočit autorské album, abychom se vymanili z playlistu staré Hudby Praha a ukázali, že jsme schopni vytvořit pecky s její atmosférou, ale samozřejmě i svým způsobem jiné. Písně u nás může skládat většina členů kapely a už se rýsují další nové,“ komentuje tvorbu skupiny Vladimír Zatloukal a doplňuje: „Natáčeli jsme ve Studiu Propast Petra Jandy, který nám vyšel po všech stránkách vstříc. Největší podíl na celkovém zvuku má zvukový mistr Petr Kovanda a mastering skvěle provedl Oldřich Slezák.“

Album je, jak už napovídá název, tematicky i žánrově velmi barevné – tvrdé rockové skladby střídají jemné rockové balady. Autorem výtvarného návrhu obalu je malíř, ilustrátor a grafik Karel Haloun, jeho celková podoba je výsledkem práce jeho studia 3. dílna. Křest alba proběhne v pražském klubu Vagon 17. prosince 2021.

Album Barevný sny na digitálních službách – www.WMCZ.lnk.to/BarevnySny

Související odkazy:
www.hudbaprahaband.cz
www.facebook.com/HUDBAPRAHAband
www.instagram.com/hudbaprahaband


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 566

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *