RockShock

Internetový rockový magazin

Skupina Čechomor posílá fanouškům Ještě několik radostí života a přidává k nim nový klip

Text: Warner Music

ČECHOMOR rozšířil svoje poslední studiové album Radosti života o bonusový disk Ještě několik radostí života. Nyní k nim ještě připojil nový klip k písni Trakač.

„Některé z bonusových písní vznikly letos, přímo k letošnímu turné Kooperativa Tour 33 radostí života. Bylo nám líto, že na desce nejsou, a tak jsme se rozhodli nadělit si k Vánocům rozšířenou edici. Doplnili jsme ji samozřejmě ještě o další nové písničky. Já z nich mám radost dvojitou, protože deska vyšla v den mých narozenin, a to se pak hned líp slaví,“ říká zpěvák a kytarista František Černý.

A houslista Karel Holas dodává: „Píseň Johančiny slzy jsme na album přidali jako poctu našemu kamarádovi a dlouholetému spoluhráči Radku Pobořilovi, který nás v létě opustil. Je to totiž poslední píseň, kterou jsme společně nahráli už v roce 2012 a ještě jsme ji nezveřejnili. Snad jsme mu tím udělali radost.“

Vydání dvojalbové verze Radostí života doprovází nový klip. „Zvolili jsme píseň Trakač, která nás provází už dlouhou dobu, nicméně nikdy se nedostala na album. Až na Radosti života, protože je taková ‘ščecglivá‘, a o tom právě Radosti života jsou,“ vysvětluje Holas, který si natáčení obzvlášť užil: „Nechali mě řídit kombajn, což miluju. Statek, to je vůbec moje láska.“ Čechomor natáčeli na farmě Libora Švába, kde panuje přesně taková veselá venkovská atmosféra, jak si ji Karel Holas a František Černý pamatují z dětství, byť nyní v trochu modernějších kulisách.

Trakač zazní spolu s dalšími písněmi z Radostí života na Vánoční Kooperativa Tour, kterou po dvou letech opět doplní zpěvačka Martina Pártlová. Fanoušci tak budou mít poprvé od vydání alba možnost slyšet naživo Já mládence měla a další jejich společné písně.

Vánoční Kooperativa Tour:
05. 12. – Prostějov, Společenský dům
06. 12. – Zlín, Kongresové centrum
07. 12. – Hodonín, Kulturní dům
12. 12. – Brno, Semilasso
17. 12. – Kunovice, Sportovní hala
19. 12. – Praha, Divadlo Hybernia – dva koncerty

Související odkazy:
www.cechomor.cz
www.facebook.com/cechooomor


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 593

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *