RockShock

Internetový rockový magazin

ETEF 2022 (22.–23. 7. 2022) oznamuje Centinex, Grá, Bohemyst a Mallephyr

Text: Johan

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu! Doufáme, že se – stejně jako my – všichni těšíte na sedmý ročník ETEFEnter The Eternal Fire festivalu. Ten se uskuteční 22.–23. 7. 2022 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015–2020 a vrací se po roční pauze způsobené koronavirovými restrikcemi.

Z důvodu covid pandemie nemohli vloni vystoupit. Jsme pyšní, že můžeme oznámit oldschool/deathmetalovou bandu CENTINEX. Opět a už pokolikáté kolem nás krouží ta jediná jistota života… zatracená smrt. Jo, je to morbidní. Ale tentokrát se na ni těšme. Původ Švédsko, vznik 1990, deset alb, headlineři mnoha festivalů. Představujeme další hvězdnou krysu ETEF 2022, jednoho z průkopníků ortodoxního švédského death metalu Centinex. Směle je můžeme zařadit vedle takových jmen, jako jsou jejich krajané Grave, Entombed či Dismember. Toto uskupení kolem Martina Schulmana, jinak také spoluzakladatele Demonical, drtí mrtvolným pachem zasmrádlé struny již od raných ‘devadesátek‘. Přesto nebývají tak častými hosty na našich pódiích. ‘Krásnější‘ smrt si asi ani nemůžeme přát. Pojďme si dát krvavý tanec se smrtí jménem Centinex.

ETEF bez domovské kapely? Nesmysl. Kapela BOHEMYST, ve které hrají členové pořadatelského týmu, se na pódiu objeví také v roce 2022. Bohemyst příští rok oslaví pět let své existence, kterou zahájili tím, že na začátku roku 2017 povstali z popela Avenger a od té doby koncertují. V letošním roce vyšlo dlouho očekávané debutové album Čerň a smrt u renomovaného vydavatele Hammerheart Rcs. / Petrichor, které sklízí velmi kladné recenze. Album přináší velmi barvitý materiál v trojúhelníku black, death a doom metalu. Epické hudební skladby jsou proloženy zběsilými rytmy a rozmanitými kytarovými sóly. Celkovou koncepci ilustrují zajímavě pojaté orchestrace a hrdé texty v češtině. Pojďme si dát pravý nefalšovaný bohemian dark metal! To jsou Bohemyst.

Stará skandinávská duchovnost, mizantropie, uctívání smrti, to jsou témata dark rituálu obskurního seskupení GRÁ. Tato blackmetalová kapela byla založena v roce 2010 Heljarmadrem a Dimmanem z původní kapely Cursed 13. Dimman tluče bicí. Pokud vám je Heljarmadr povědomý, tak vězte, že ho možná znáte jako současného vokalistu legendárních Dark Funeral. Heljarmadr se kromě mikrofonu chopí i kytarových strun. Se třemi alby a četnými živými koncerty po celé Evropě se Grá stali zavedeným reprezentantem švédské scény. Na cestě je čtvrté album, které vydá renomovaný label Avantgarde Music. Grá produkují pravý skandinávský black metal.

Představujeme další skvělou tuzemskou partičku, která již u nás na ETEF jednou vystoupila. Plzeňský black/deathmetalový MALLEPHYR. Kapela od založení již vydala dvě studiové desky, debut Assailing The Holy u polských Mad Lion Records a aktuální Womb Of Worms v kooperaci ruského labelu Satanath Records a tuzemského Murderous Production. Obě nahrávky vznikly v pražském studiu KSV Studios pod dohledem Karla ‘Sheafraidha‘ Švejnohy. Tam se nyní dokončuje práce na třetí studiové desce, která by v době konání festivalu už měla být vydána. Za dobu existence Mallephyr odehráli mnoho koncertů a festivalů včetně Brutal Assaultu, Phantoms Of Pilsen a dalších. Kapela hrála před kapelami jako Dark Funeral, Krisiun, Nocturnal Depression, Forgotten Tomb, Oranssi Pazuzu, Rotting Christ, Acherontas nebo The Stone.

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace. Brzy přineseme informace o zahájení předprodeje a cenách vstupenek.

ETEF = old school metal + přívětivé prostředí prvorepublikového koupaliště + rodinná přátelská atmosféra + levné občerstvení + stanování zdarma přímo v areálu + parkování zdarma max. pět minut pěšky = zábava pro metalové tradicionalisty!

Související odkazy:
www.facebook.com/eteffest
www.etef.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 941

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *