RockShock

Internetový rockový magazin

Gaia Mesiah zve ve středu do pražské Akropole na oslavu dvacetin

Text: Smart Communication

Legendární GAIA MESIAH je v nejlepších letech a plná energie. Svoje dvacetiny oslaví tahle nadupaná čtveřice již ve středu 10. listopadu koncertem v žižkovském Paláci Akropolis. „Těšíme se moc, že dvacáté narozeniny oslavíme v domovské Praze, kde jsme se v roce 2001 dali dohromady,“ říká kytaristka Santa Morella a dodává s úsměvem: „Vydáme ze sebe všechno a věřím, že potěšíme jak ty, kteří naše začátky pamatují, tak ty mladší, kteří se třeba v té době zrovna narodili.“

Kapela se prosadila především díky živelné až explozivní koncertní energii, excelentním pohybovým i hlasovým kreacím zpěvačky Marky Rybin i barvitostí repertoáru, takže až do roku 2008 patřila ke stálicím tuzemské klubové scény. Po více než osmileté pauze se kapela v roce 2016 vrátila na festivalová i klubová pódia, vyzrálá, s nadhledem a radostí. Svou hudbu charakterizují jako ‘cross-countrymilitary‘ či ‘zběsilý crossover‘. Mezi hardcorovými riffy probleskuje latina, country, punk rock, blues, funky, nu-metal, ale i reggae. Hlavním tématem jejich tvorby zůstává vnitřní svoboda a odvaha přijmout zodpovědnost za své činy. Na svém kontě má Gaia Mesiah čtyři studiová alba a na jaro 2022 chystá nový singl. Letos také vychází vinylová verze legendárního alba Ocean.

Vstupenky na koncert v Paláci Akropolis je možné zakoupit v síti GoOut – www.goout.net. Další termíny koncertů jsou k dispozici na www.gaiamesiah.com.

Na prahu milénia se v Praze potkaly bubenice Míša M. a kytaristka Santa Morella a zjistily, že jejich hudební i lidské souznění má až magický tvůrčí potenciál. Vrhly se do tvorby i do hledání správných lidí s veškerou vervou. Zpěvačku Marku Rybin objevila Míša v jednom pražském parku a australský baskytarista Josh Stewart se doslova snesl z nebe do dejvické zkušebny. První koncert Gaia Mesiah v této sestavě proběhl před dvaceti lety v pražském klubu Futurum, a to 12. 12. 2001. Gaia Mesiah tehdy předskakovali skupině Pornos Amigos. Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP (2003), studiová alba Ocean (2005) a Alpha Female (2007) a live album Thank You Dr. Beat (2008). Na začátku roku 2019 se znovuobnovená Gaia Mesiah přihlásila s albem Excellent Mistake, které vydala u Warner Music, vloni pak vydala album Refresh In Golden Hive (live), atypické živé best of album.

Související odkazy:
www.gaiamesiah.com
www.facebook.com/gaiamesiah
www.instagram.com/gaiamesiah
www.youtube.com/channel/UCSL3dIhZ36EpApaZwHnwFFg


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Zhlédnutí: 521

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *