RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Citron zavítala v rámci Supi se slétají Tour do Mladé Boleslavi

30. října 2021, Mladá Boleslav, Dům kultury

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

Čtvrtou zastávkou parádně rozjetého turné legendární kapely Citron s názvem Supi se slétají Tour 2021 se v sobotu 30. října stal Dům kultury v Mladé Boleslavi. A ocelová srdce příznivců této legendární kapely bila na poplach. Do centra kulturního dění ve středočeské Mladé Boleslavi se sjížděli fanoušci z blízkého i dalekého okolí, aby mohli naživo slyšet skvělou muziku a nezaměnitelný zpěv Ládi Křížka a Tanji. Při příchodu dostal každý návštěvník jako dárek nové EP Supi se slétají.

Hostem celé tour je slovenská symphonicmetalová kapela SYMFOBIA, kterou jsem viděla poprvé a musím konstatovat, že mě nadchla. Jejich výrazná kytarová sóla, kostýmy a sborové party zaujaly návštěvníky celého mladoboleslavského sálu. Kapela byla založená v roce 2007 a není žádným nováčkem na metalové scéně. Koncertovala s veleúspěšnými světovými kapelami, jako jsou Nightwish, Sabaton a Powerwolf. Dnešní téměř hodinový koncertní set obsahoval songy z alb The Smog Of Tomorrow a Way Of The Queen – zejména pecky Hungry a Atlantis byly parádní. Také nejnovější song Karma, jejíž videoklip se natáčel v Brně, byla skvělá a fanoušci odměňovali Symfobii po každém hitu potleskem.

Po nezbytné úpravě pódia zazněly první tóny intra a fanoušci se konečně dočkali tolik očekávaného koncertu kapely CITRON, která musela turné z epidemických důvodů několikrát odložit. Láďa Křížek odpálil celý stopětiminutový koncert megapeckou Hon na bluda a poté do nás pral jeden hit za druhým, a že jich má kapela od 80. let požehnaně. Atmosféra v sále byla úžasná, fanoušci si naplno užívali tento nezapomenutelný večer. A byl to pořádný nářez. Kromě největších pecek, jako byla Hodina dvanáctá, Setkání s Radochem, Hraběnky a hrabata zařadila kapela také sestřih songů, které věnovala všem, kteří v ní kdy hráli, zejména však Radimovi Pařízkovi, který byl v Citronu od roku 1979 a byl až do své smrti motorem celé kapely.

Velice zajímavá a speciální byla i unplugged pasáž, ve které skupinu doprovodilo violoncellové duo. Samozřejmě nemohla chybět metalová dračice Tanja, která se s Láďou střídala ve zpěvu. Její pecka Nad hlavou létá rokenrol nezůstala bez odezvy a většina fanoušků zpívala s ní. Pochopitelně také došlo na společné duety – songy Schoulená, Máme ruce nad hlavou, ty jsou jedním slovem bombastické. Celý koncert byl zakončený hitem Ocelové srdce.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Zhlédnutí: 2646

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *