RockShock

Internetový rockový magazin

Jičínská kapela The Others slaví úspěch – pokřtila svou první filmovou píseň

Text: Magda Doležalová

Od lokálních koncertů až k úvodní písni Daleko blíž nového českého filmu – to je aktuální cesta jičínské pop-rockové kapely THE OTHERS. Ta během covidové doby napsala a nahrála skladbu k nové české komedii Láska na špičkách. Svůj úspěch oslavila křtem videoklipu v Železnici u Jičína, kde se část filmu natáčela. Křest proběhl symbolicky v místním kulturním domě v den premiéry filmu.

Nový český film se natáčel během letošního léta v okolí Jičína. Filmaři si pro některé scény vybrali i malebné náměstí městečka Železnice. Jednou ze scén je vesnická zábava, pro kterou hledali filmaři muzikanty. Oslovili kapelu s dotazem, zda by ve filmu nechtěla účinkovat jako komparz. Posléze přišel pan režisér Petr Zahrádka s návrhem, zda by kapela nechtěla ve scéně zahrát i ‘vlastní píseň‘.

„Panu režisérovi jsme poslali písně z našeho repertoáru, ale žádná z nich bohužel neodpovídala potřebám filmu. Tak jsme dostali nabídku, která se neodmítá – vytvořit pro film písničku na míru. Zadání znělo jasně – musí to být typický vesnický ploužák bez nějakého fatálního textu. Tak jsme si v kapele na to sedli a spolu se zpěvačkou Terezou Vaňkovou jsme hudbu i text napsali za jeden večer,“ říká frontman kapely Marek Holý, vystupující pod uměleckým jménem Unholy Mark. „Píseň jsme poté ve filmu zahráli v jedné ze scén na vesnické zábavě.“

„Kapela pak píseň nahrála jako singl ve studiích SONO Records, s. r. o. V písni zahostoval a kytarové sólo nahrál kytarista a zvukař Milan Cimfe. Skladbu vydalo nakladatelství Supraphon, a. s. Nakonec jsme se rozhodli vytvořit k filmové písni i videoklip. S ním nám pomohl známý cestovatel Karel Štěpánek. Videoklip jsme slavnostně pokřtili před premiérou filmu ve čtvrtek 14. října v Želenici,“ dodává Marek Holý.

Nová česká romantická komedie režiséra Petra Zahrádky s názvem Láska na špičkách se odehrává na maloměstě, kam se hlavní hrdinka Tereza přestěhuje s celou svou rodinou. Bývalá primabalerina Národního divadla, která předčasně kvůli úrazu ukončila kariéru, zde postupně rekonstruuje starý mlýn a přivydělává si v místní škole, kde vede kroužek pohybové výchovy. Život na vesnici je ale pro městskou rodinu složitý. Terezino manželství se postupně hroutí, rekonstrukce neprobíhá podle představ, kroužek po čase zruší. Navíc jí do života vstupuje nový muž.

Režisér Petr Zahrádka do filmu obsadil známé tváře jako Vicu Kerekes, Ondřeje Veselého, Leoše Nohu, Jakuba Koháka, Igora Chmelu, Pavla Nového, Bohumila Klepla, Jiřího Havelku a další. Jako komparzisté si ve filmu zahráli i místní obyvatelé.

Související odkazy:
www.theothers.cz
www.facebook.com/OthersCZ
www.instagram.com/theotherscz
www.youtube.com/channel/UC73sBHgLIGz9VAXjnsd1DSA


DALŠÍ AKTUALITY

Zhlédnutí: 561

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *