RockShock

Internetový rockový magazin

Osobnosti české a zahraniční hudební scény, workshopy, diskuse, inovativní projekty a koncerty nabídne konference Nouvelle Prague

Text: Anna Mašátová

Již podeváté proběhne v Praze hudební konference a přehlídka Nouvelle Prague, nabízející v DOX+ ve dnech 22.–23. 10. hudebním profesionálům, amatérům i studentům možnost seznámení se současným děním na scéně, oborovými platformami a asociacemi, setkání s osobnostmi scény a množství panelových diskusí a workshopů. Chybět nemůže ani koncertní přehlídka zajímavých hudebních objevů z České republiky a zahraničí.

V důsledku pandemických opatření byly poslední dvě letní sezony bez klasických hudebních festivalů. Jaký bude jejich návrat na scénu? Na co se můžeme těšit? Jaké nástrahy pořadatele čekají? O aktuální situaci budou diskutovat zástupci festivalů Rock For People, Pohoda, Beats 4 Love, Slovácké léto, Masters Of Rock, Brutal Assault, Let It Roll i panelisté z řad politických stran.

Autorské právo přiblíží Svaz autorů a interpretů, OSA a Intergram. Finanční podporu, granty i Národní plán obnovy představí Ministerstvo kultury, Nadace Život umělce, OSA a SoundCzech.

Jak se změnilo uspořádání tradičních vztahů mezi vydavatelstvími a dalšími velkými hráči vůči klasickým tvrdě rockovým a metalovým médiím, zodpoví diskuse magazínů Fakker, Spark a jejich zahraničních hostů. O identitě a sebeprezentaci v rapu budou diskutovat Jakub Šíma, James Cole, Anna Oravcová a Annet X.

Workshopy nabídnou přemýšlení nad sociálními sítěmi pro muzikanty i pořadatele, hudební PR, problematiku kolektivní správy a licencování, DIY management, booking i vydávání alb nezávisle.

Společně s evropskou platformou JUMP – European Music Market Accelerator poskytující profesionálům v oblasti hudby zázemí pro rozvoj obchodních modelů představí Nouvelle Prague řadu inovativních evropských projektů. Prezentován bude i nový multifunkční areál Park 360 nebo Music managers forum Czech Republic.

Účastníci konference se mohou účastnit také krátkých mentorských setkání se zástupci klubů, festivalů, vydavatelství a hudebních médií.

Večerní showcase přinese sety AIKO, AMELIE SIBA, DEAF EVELYNNE, FALL FROM EVEREST, česko-ruských BOTTLED FISH, maďarských BELAS a O’SULLIVAN, slovenských WHITE PALACE a BLAME YOUR GENES, britských projektů CHARTREUSE, GIRLI, THE UMA a francouzsko-italských THE HALFLIVES.

Celý program a profily panelistů naleznete na www.nouvelleprague.com. Vstupenky na konferenci i samostatné vstupné na festival v prodeji na GoOut.net.

FB událost – www.facebook.com/events/203586918356420


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 592

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *