RockShock

Internetový rockový magazin

Speciální koncertní projekt Bittová, Dusilová, Načeva Spolu ‘Naposledy‘ od 15. listopadu 2021

Text: Zdena Selingerová

Trojice hvězdných zpěvaček IVA BITTOVÁ, LENKA DUSILOVÁ a MONIKA NAČEVA se spolu měla sejít v listopadu roku 2020 a rozloučit se speciálním společným koncertním programem Spolu s podtitulem ‘Naposledy‘. Nakonec se čtveřice koncertů uskuteční letos v listopadu, a to v Brně 15. 11. a v Praze od 18. 11. 2021

Spolu je exkluzivním koncertním počinem, který není třeba v zásadě představovat. Již s premiérovým uvedením v roce 2017 slibovalo spojení trojice fenomenálních zpěvaček zcela odlišných žánrů zajímavý hudební zážitek. A toto očekávání bylo splněno na sto procent. Nejen zájmem diváků, kteří vstupenky na všechny koncerty vzali útokem, ale i kladnými kritikami, které se následně objevily.

„Celý večer osciloval někde mezi šamanismem a elektronikou, stejně jako individuální projev umělkyň. Šamanismus ztělesněný v Ivě Bittové a jejích improvizacích, snovou elektronikou a muzikantstvím Lenky Dusilové a tvrdší elektronikou Moniky Načevy.“
iReport.cz.

Nové termíny koncertů Spolu s podtitulem ‘Naposledy’:
Brno, Sono
15. 11. 2021

Praha, Palác Akropolis
18. 11. 2021
19. 11. 2021
20. 11. 2021

Předprodej vstupenek stále probíhá v síti Ticketstream, všechny dříve zakoupené vstupenky zůstávají i nadále v platnosti.

Atmosféru koncertů přibližuje videoklip ke skladbě Na Svahu II z repertoáru Moniky Načevy na text Jáchyma Topola. Na video se podívejte zde:

K dispozici je i live CD/DVD se záznamem z koncertů v Praze a Brně.

O projektu
S koncertním programem Spolu se trojice dam v premiéře představila v roce 2017, kdy oznámily první čtveřici koncertů. Původně šlo pouze o tři, ale po vstupenkách se doslova zaprášilo. A protože všechny lístky zmizely během několika hodin, byl přidán ještě předpremiérový koncert v Plzni. Tento úspěch již tehdy naznačoval, že by toto mini turné nemuselo být tím posledním. Tento předpoklad se potvrdil o rok později. Podzimní koncertní šňůra roku 2018 čítala již sedm koncertů.

Každá z protagonistek projektu Spolu patří ke špičce svého žánru. Iva Bittová patří již od roku 1987 k oceňovaným umělkyním v hudebním, filmovém i divadelním průmyslu jak na naší, tak zahraniční scéně. Jejím hlavním poznávacím znamením je lidová hudba a hra na housle. Na svém kontě má rozsáhlou diskografii i filmografii a ve všech oborech nespočet ocenění.

Lenka Dusilová vstoupila do hudebního světa v roce 1988 a zapsala se do hudební historie rockového a alternativního hudebního žánru jak spoluprací s významnými hudebníky, tak hlavně jako sólová umělkyně. Na svém kontě má deset alb a šest hudebních cen.

Monika Načeva je výraznou součástí českého kulturního prostředí od roku 1992, věnuje se fúzi žánrů od šansonu po techno. Mimo jiné je členkou divadelního souboru Sklep.

Více informací na www.bittova-dusilova-naceva.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 557

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *