RockShock

Internetový rockový magazin

Festival Spectaculare 2021 začíná a odhaluje další program

Text: Anna Mašátová

Osmý ročník Festivalu Spectaculare startuje již tento pátek koncertem projektu GLASSFORMS dvojice Max Cooper a Bruce Brubaker přetvářející dílo Phillipa Glasse. Spectaculare však od října do prosince představí celou řadu vynikajících umělců, filmových projekcí a workshopů.

16. října přivítá festival rakouského hráče na hangdrum a perkusionistu MANU DELAGA a italského klavíristu a skladatele BRUNA BAVOTU, známého mimo jiné ze soundtracku seriálu Mladý papež.

Polská skladatelka a pianistka HANIA RANI a violoncellistka DOBRAWA CZOCHER, kterým bude předskakovat ANDY AQUARIUS, sólový projekt multiinstrumentalisty a zpěváka Andyho Ozbolta, vystoupí 9. listopadu v Paláci Akropolis.

CAMP – Centrum architektury a městského plánování bude hostit 26. listopadu showcase belgického vydavatelství Slaapwel zaměřeného na ambient, v jehož rámci zahraje šéf značky STIJN HÜWELS, dále KATHARINA SCHMIDT a CIRO BERENGUER.

3. prosince uvítá Spectaculare producenta JANUSE RASMUSSENA, v Reykjavíku usazeného skladatele, proslaveného coby polovina dua Kiasmos, a německého elektronického producenta APARDEHO. Hned dvě vystoupení čekají 9. prosince v pražském Planetáriu na fanoušky výjimečné hudebnice a zpěvačky EMIKY napájející své hudební vize z elektronického futurismu i klasiky. Festival zakončí 20. prosince premiérový audiovizuální projekt Řeka LENKY DUSILOVÉ & ŘEKA ANSÁMBLU na Nové scéně. V rámci koncertu dojde ke křtu stejnojmenného, třemi Cenami Anděl ověnčeného alba.

Festival Spectaculare přináší pozoruhodný program čerpající ze současné alternativní scény napříč hudebními styly, ať je to elektronika, vážná hudba, jazz, či ambient, a to s přesahy do dalších uměleckých žánrů, jako je film, videoart či videomapping. Proto zve festival také do pražského Bia Oko na snímky Laurent Garnier: Off The Records, Joy Division nebo Sisters With Transistors.

„Výběr filmů byl z většiny tentokrát pro mě velmi osobní záležitostí, neboť setkání s Laurentem Garnierem či již zesnulým Jóhannem Jóhannssonem se pro mě staly nezapomenutelným zážitkem a skupina Joy Division patří k mým hluboce v srdci usazeným,“ říká ředitel a dramaturg Josef Sedloň.

Proběhnou také workshopy. Klarinetista a skladatel Floex zasvětí do kreativního procesu a producentské analýzy při tvorbě tracku, DJ a producent Roman Rai nastíní, jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích i jiné tipy pro práci v DAW, a masteringový mág Lukáš Turza aka Brooklyn prozradí, jak v domácích podmínkách vytvořit profi master.

Festival Spectaculare 2021 – program:
08. 10. – Max Cooper (UK) & Bruce Brubaker (USA), support: badfocus, Palác Akropolis
12. 10. – Film: Laurent Garnier: Off The Record, Bio Oko
16. 10. – Manu Delago (AT), Bruno Bavota (IT), Palác Akropolis
18. 10. – Film: Joy Division, Bio Oko
01. 11. – Film: Sisters With Transistors, Bio Oko
04. 11. – Workshop Floex: Kreativní proces a producentská analýza při tvorbě tracku z Floexovy dílny, Palác Akropolis
09. 11. – Hania Rani (PL) & Dobrawa Czocher (PL), support: Andy Aquarius, Palác Akropolis
18. 11. – Workshop Roman Rai: Jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích a jiné tipy pro práci ve vašem DAW, Palác Akropolis
26. 11. – Slaapwel rec. showcase: Stijn Hüwels (BE), Katharina Schmidt (DE), CAMP
03. 12. – Janus Rasmussen (FO) + Aparde (DE), Palác Akropolis
06. 12. – Film: Laurent Garnier: Off The Records, Bio Oko
09. 12. – Emika (UK), Planetárium Praha – 2 představení
20. 12. – Lenka Dusilová & Řeka ansámbl (CZ) + křest alba Řeka, Nová scéna

Videa:
Max Cooper & Bruce Brubaker – www.youtube.com
badfocus – www.youtube.com
Manu Delago – www.youtube.com
Bruno Bavota – www.youtube.com
Hania Rani & Dobrawa Czocher – www.youtube.com
Andy Aquarius – www.youtube.com
Janus Rasmussen – www.youtube.com
Aparde – www.youtube.com
Emika – www.youtube.com
Lenka Dusilová – www.youtube.com
Laurent Garnier – Off The Recordwww.youtube.com
Joy Divisionwww.youtube.com
Sisters With Transistorswww.youtube.com

Související odkazy:
www.facebook.com/festivalspectaculare
www.instagram.com/spectaculare_music


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 599

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *