RockShock

Internetový rockový magazin

Dorota Barová vydává videoklip k titulní písni nového alba Dotyk

obal alba

Text: 2 Media

Tři roky po debutovém a Andělem oceněném sólovém albu Iluzja chystá zpěvačka a violoncellistka DOROTA BAROVÁ druhé sólové album. V pátek 1. října vyšel videoklip k titulní písni alba Dotyk.

Hudbu i text písně Dotyk napsala Dorota Barová, jejími spoluhráči jsou kytarista Miroslav Chyška a baskytarista Miloš Klápště. Autorkami hraného videoklipu jsou Helena Kadlčíková a Aneta Langerová.

Album Dotyk vyjde na labelu Animal Music koncem října. Kromě CD a digitálního vydání je plánováno také vydání alba na vinylu, o jehož podporu žádá kapela své fanoušky prostřednictvím projektu na platformě Donio Plus. Přispěvatelé si mohou vybírat z několika odměn, vybrané prostředky budou použity na výrobu obalu, vinylového masteru a lisování 500 ks nosičů.

Violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová je vedle své úspěšné sólové dráhy známá především z dua Tara Fuki, jazzové kapely Vertigo či projektu členů kapely Korben Dallas, Tugriki, a také je stálou členkou kapely Anety Langerové. Na albu Dotyk přináší kolekci nových autorských písní a textů, které nahrála v triu s kytaristou Miroslavem Chyškou (Illustratosphere, J.A.R., Die el. Eleffant!?) a baskytaristou Milošem Klápštěm (Aneta Langerová, MarZ, Tryptych, Janoušek-Wroblewski Quartet, Beata Hlavenková). Celé album je nazpívané v polštině a kromě Dorotiných vlastních textů obsahuje také zhudebněnou báseň polského básníka Krzysztofa Kamila Baczyńského a jeden text od polské autorky a novinářky Teresy Drozdy.

„Album Dotyk je o setkáních a momentech, krátkých a zdánlivě nepatrných, které ale v konečném důsledku umí vyvolat bouři a velké změny v životě. Je o hledání smíření nejen se sebou samým. Je nejen o lásce. Píseň je o křehkosti a síle dotyku,“ říká o albu jeho autorka a hlavní protagonistka Dorota Barová.

Související odkazy:
www.dorotabarova.webnode.cz
www.facebook.com/dorkabarova


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 534

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *