RockShock

Internetový rockový magazin

Hudbou proti Alzheimeru v pražském Divadle v Dlouhé

Text: Ricardo Delfino

Přes půl milionu korun vybral za svou desetiletou praxi projekt Mrakoplaš kontra Alzheimer. Tuto neděli 26. září proběhne v pražském Divadle v Dlouhé desátý charitativní koncert na podporu vývoje časné diagnostiky a prevence onemocnění Alzheimerovou chorobou. S heslem ‘Nezapomeňme na sebe…‘ vystoupí pořadatelé z bluesrockové skupiny MRAKOPLAŠ spolu s hudebními hosty JANEM HOLEČKEM a STANISLAVEM ‘KLÁSKEM‘ KUBEŠEM. Akce se váže k období kolem data Mezinárodního dne Alzheimerovy nemoci, které každoročně připadá na 21. září. Výtěžek ze vstupného a z aukce raritních předmětů bude věnován pražskému AD Centru na výzkum této neurodegenerativní nemoci.

Benefiční koncert podpoří svou účastí výrazné osobnosti české bluesrockové a rockové scény. Multiinstrumentalista a zpěvák Jan Holeček, působící ve skupině Energit Luboše Andršta či v Livin Free po boku Vladimíra ʻGumyʻ Kulhánka, přijal pozvání spolu se Stanislavem ʻKláskemʻ Kubešem, kytaristou Jiřího Schelingera, který stál například u znovuzrození Etc… Vladimíra Mišíka.

„Za deset let, co Mrakoplaš kontra Alzheimer pořádáme, se nám na výzkum pro AD Centrum podařilo vybrat přes půl milionu korun. Akci svou účastí v minulosti podpořili namátkou Petr Janda, Ivan Hlas, Luboš Pospíšil nebo Norbi Kovács. Je úctyhodné, že svým dílem přispěli ke zlepšení šancí na prodloužení času s našimi blízkými, jež choroba postihla,“ říká kytarista a zpěvák Mrakoplaše a pořadatel koncertu Martin Kalenda, jehož maminka je sama diagnostikována onemocněním poruch paměti.

Večerem bude provázet jako každoročně moderátor Pavel Anděl. Ujme se i aukce raritních historických předmětů a uměleckých děl. Svá díla pro benefiční účely darovali výtvarník Petr Hilský, fotograf Petr Maršík mladší, grafik Zdeněk Häckl či výtvarnice Blanka Lehmannová a Markéta Kalendová.

„Neočekáváme, že se jednou akcí ročně změní svět a nemoc dočista vymýtíme. Ale i svou trochou do mlýna jsme měli možnost přispět k vývoji inovativních metod, které mohou usnadnit včasnou diagnózu obvodním lékařům v jejich praxích. Co kdybychom to my nebo naše okolí v budoucnosti potřebovali,“ doplňuje Kalenda.

Charitativní koncert proběhne pod záštitou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady v Praze a Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Vstupenku v hodnotě 270 Kč můžete zakoupit na síti GoOut či přímo na stránkách a recepci Divadla v Dlouhé.

Partnery akce jsou Městská část Prahy 1, BaSys, Radio1, Český Rozhlas Vltava, Country rádio, Radio BEAT, Radio Samson, Folk rádio, Radio Proglas, OSA a Klub Terryho Pratchetta.

Související odkazy:
FB událost – www.facebook.com/events/273428514585337
Předprodej GoOut – www.goout.net/cs/mrakoplas-kontra
Předprodej Divadlo v Dlouhé – www.divadlovdlouhe.cz/mrakoplas


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 544

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *