RockShock

Internetový rockový magazin

Polští Deadpoint míří do Jaroměře

Text: Miloš Zubr
Foto: archiv Deadpoint

DEADPOINT přijedou do Česka v sobotu 25. 9. 2021. Vystoupí v jaroměřském Nároďáku v rámci akce Nároďák Fest Covid 2020 – Memory Of Pavel Čech Vol II. Tento festival odstartují v 18 hodin.

V rámci spolupráce hudebního klubu Nároďák Jaroměř s hitparádou Kluboofka bude soutěžit jejich klip v pořadu World. Video najdete zde v článku nebo na YouTube kanálu Kluboofka TV.

Historie a současnost kapely
Deadpoint byli založeni v roce 2011 v polské Vratislavi (Wrocław). V průběhu roku 2013 kapela nahrála pět demo skladeb/EP a následně zveřejnila své první video k písni Dominated. Od té chvíle si kapela začala budovat jméno na místní scéně a získávat si fanoušky v celém Polsku, a to zejména poté, co se zúčastnila Wacken Metal Battle a Emergenza Festu, známých soutěží pro vznikající kapely. Na začátku roku 2014 se rozhodli oslovit metalovou veřejnost deskou a začali nahrávat ve dvou studiích – Perlazza Studio a Maq Records. Se zvukem pomohl dánský zvukař Jacob Hansen (Pestilence, Volbeat, Destruction), který desku namíchal, a Brazilec Gustavo Sazes (Arch Enemy, Morbid Angel, Kamelot) desku produkoval. Díky tomuto spojení se kapela vydala správným směrem a výsledkem bylo jedenáctiskladbové album The Art Of Deception. Album vyšlo v srpnu 2015 a bylo podpořeno vydáním videí Lapidus v roce 2016 a The Grand Oppressor v roce 2017.

Během dalších let skupina cestuje po Polsku, Německu a České republice, vystupuje s místními kapelami a předskakuje kapely jako Animals As Leader, Soulfly, Hate, Decapitated, Batushka, Kat & Roman Kostrzewski, Illusion, Materia a The Sixpounder. V roce 2018 skupina vydala videoklip k nové písni s názvem Trenches. V roce 2019 kapela dokončila složení materiálu pro svoji další desku a v průběhu roku 2020 nastoupila do studia, aby nahrála své druhé album. Deska Device Of Solemn Rot byla nahraná v Heinrich House a Zordon Studio a míchána Peterem Rutchem (Revocation, Parkway Drive). Obal je pak dílem uměleckého studia Pig Hands (Novemberʼs Doom, Dopelords).

Neortodoxní hudební styl
Deadpoint se nechtějí stylově omezovat, jejich styl by se mohl označit za metal v moderním duchu. Vyznačuje se vokály pod vlivem vrčení Maxe Cavalery a melodickým zpěvem v duchu Mikea Pattona. Alba Art Of Deception a Device Of Solemn Rot poskytují jedinečnou kombinaci brutality, groovu, melodie a překvapivé kompozice. Pokud chceme Deadpoint nějak zaškatulkovat, jejich žánr se pohybuje na hraně thrash a groove metalu, který je obohacen svěžím přístupem a elánem.

Aktuální sestava:
Łukasz Jurkiewicz – kytara
Michał Rybak – kytara
Cristian Segura – zpěv
Patryk Juszczak – baskytara
Pozice bubeníka není trvale obsazena, kapela to řeší hostováním Krzysztofa Kamisinského.

Odkazy a kontakty:
Web – www.deadpointband.com
Facebook – www.facebook.com/Deadpoint.Poland
E-mail – contact@deadpointband.com

Nároďák Fest Covid 2020 – Memory Of Pavel Čech Vol II
Předprodej:
www.narodakjaromer.cz/against-cancer-memory-of-pavel-cech-vol-ii
www.qrticket.cz/produkt/narodak-fest-covid-2020-memory-of-pavel-cech-vol-ii


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 532

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *