RockShock

Internetový rockový magazin

Tvrdá hudba nové generace – Jinjer, svůdně promyšlený nářez

Text: Obscure Promotion

JINJER díky své neúnavné práci, nepřetržitému koncertování a kritikou oceňovaným nahrávkám, které na streamovacích platformách mají více než 250 milionů zhlédnutí/poslechů, jsou bezpochyby jednou z nejzajímavějších kapel současného moderního metalu posledních let. Především jsou však jasným důkazem, že lze prorazit i z ‘východu‘.

I když se sama nabízí fráze ‘za vším hledej ženu‘, protože v jejich čele stojí ‘anděl s ďáblem v těle‘ Tatiana Shmayluk, úspěch nepřichází sám. Kapela na pódiích prakticky tráví veškerý čas, takže je s podivem, že se hudebně dokáže posouvat a vyvíjet, čehož důkazem je i žhavá novinka Wallflowers.

Ta dokazuje, že Jinjer nejsou náhlý záblesk stavící na své femme fatale, ale že za kapelou stojí talentovaní a kreativní muzikanti. Ti tentokrát vytvořili mnohem vážnější album s dotaženějšími písněmi, čímž jejich progressive groove metal získal temnější podtón a větší hloubku, neb Wallflowers také reflektuje trýznivý stav dnešního světa. Vedle tvrdých pasáží jsou tu zajímavé a nevšedně se zaplétající melodie a mezi tyto těžké groovy a rytmické finesy zasazené chytlavé emotivní zpěvy, které se vám zaryjí do hlavy.

Zkrátka, když se do vás moderní, svěží a živelný mix Jinjer pustí, jen těžko se mu dá bránit. A když připočtete fantasticky zpívající divoženku Tati, jejímž přispěním hudba Jinjer navíc získává sex appeal, pak jejich úspěch dává jasný smysl. Jinjer jsou prostě promyšlený a svůdný nářez, který může být jedním z nejvíce promlouvajících vůči současné, ale především té mladé, nastupující metalové generaci.

Doprovodem na turné jsou oceňovaní modernisté SPACE OF VARIATIONS z Ukrajiny a výteční progexperimentátoři HYPNO5E z Francie, kteří ale zahrají pouze v Praze.

Jinjer, Space Of Variations
16. 9. 2021 – Bratislava, Majestic
FB událost – www.facebook.com/events/268499304731233
Předprodej: www.obscure.sk/cs/tickets/detail/id/410

Jinjer, Hypno5e, Space Of Variations
19. 9. 2021 – Praha, ROXY
FB událost – www.facebook.com/events/3842380652515149
Předprodej – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/411


DALŠÍ AKTUALITY

Shlédnutí: 232

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *